Sevda Gül Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
609
Sevda Gül Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sevda Gül Kimdir?, biyografi sitemizde Sevda Gül Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sevda Gül Kimdir? kaç yaşında?, Sevda Gül Kimdir? memleketi neresi, Sevda Gül Kimdir? evi nerede, Sevda Gül Kimdir? nereli, Sevda Gül Kimdir? instagram, Sevda Gül Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sevda Gül Kimdir? Biyografi

Sevda Gül Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Sevda Gül, türkülerin güzeller güzeli. 1987 senesinde Tokat, Reşadiye “Adatepe” köyünde doğan Sevda Gül anne ve babası halen ufakken 6 yaşındayken boşanmıştır.

Sanat yaşamı erken yaşlarda başlamıştır. Okulda seslendirdiği türküleri herkes beğenerek dinler. Yerel sanatçı Kemancı Hüseyin ile vokal yapması ile profesyonel müzik yaşamına adım atmış oldu.

Sanat yaşamında Mihrican Bahar ve Sebahat Akkiraz gibi usta sanatçıları misal olarak görmektedir. Çoğunlukla yüzü, sesi ve yorumu sanatçı “Zara’ya” benzetilmektedir. Bugüne kadar 4 albüm yapan sanatçı enstrüman çalmaktadır.

Sevda Gül birden fazla müzik show programında türküler seslendirmektedir. Aynı zamanda İstanbul’da çeşitli mekanlarda sahne almaktadır. “Kanatçı Arkadaş” “Diva Arkadaş” bu sahnelerden bazılarıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.