Seval Çöpür kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
943
Seval Çöpür kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Seval Çöpür kimdir?, biyografi sitemizde Seval Çöpür kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Seval Çöpür kimdir? kaç yaşında?, Seval Çöpür kimdir? memleketi neresi, Seval Çöpür kimdir? evi nerede, Seval Çöpür kimdir? nereli, Seval Çöpür kimdir? instagram, Seval Çöpür kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Seval Çöpür kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Seval Çöpür
Doğum tarihi: 12 Ocak 1992
Doğum yeri: Sakarya
Boy: 1.65 cm
Kilo: 56 kg
Burcu: Yengeç
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Sunucu
İnstagram hesabı için tıklayın

Seval Çöpür nereli? Kaç yaşında?

Seval Çöpür kim, evli mi, eşi, neden ayrıldı, estetiksiz hali, yaş, doğum tarihi, boyu, kilosu ve burcu? Seval Çöpür hangi kanalda? TRT İnsanlık Hali sunucusu Seval Çöpür facebook ve instagram hesabı, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Seval Çöpür  yaşamı ve biyografisi

Seval Çöpür Türk sunucu ve spiker bunun yanı sıra eğitmendir. TRT ekranlarında TRT 1 Ana Haber Bülteni, TRT 1 ekranlarında” İnsanlık Hali” ve “İyi Fikir” programları ile tanındı.

Seval Çöpür 25 Haziran 1982 senesinde 3 kız kardeşli bir ailede Adapazarı’nda dünyaya geldi. Çocukluk senelerı Denizli’de geçti. Memleketi aslen Kars’tır. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde sürdü. Üniversite saatleri civarındayken Edebiyat hocasının teşviki ile spiker olan Seval Çöpür kariyerinden önce TÜBİTAK proje bölümünde çalıştı. Daha sonra spikerlik eğitimini İstanbul Medya Akademisi’nde aldı.

2011 senesinde TRT ana haber’i sunmaya başladı. Bu koltuğu Erhan Çelik’ten 2017 senesinde aldı ve şimdilerde TRT 1 Ana Haber Bülteni’ni sağlamaktadır. Aynı zamanda Seval Çöpür TRT 1 ekranlarında” İnsanlık Hali” ve “İyi Fikir” programları ile de ekranlarda boy göstermektedir. Seval Çöpür sevgilisi yoktur. Bekar olan güzel spiker evli değildir.

Seval Çöpür ödülleri

  • Önder En İyi Kültür Sanat Programı (2018)
  • Süleyman Demirel Üniversitesi En İyi Kadın Haber Spikeri (2013)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.