Setenay Cankat kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
497
Setenay Cankat kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Setenay Cankat kimdir?, biyografi sitemizde Setenay Cankat kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Setenay Cankat kimdir? kaç yaşında?, Setenay Cankat kimdir? memleketi neresi, Setenay Cankat kimdir? evi nerede, Setenay Cankat kimdir? nereli, Setenay Cankat kimdir? instagram, Setenay Cankat kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Setenay Cankat kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Setenay Cankat
Doğum tarihi: 31 Mayıs 1988
Doğum yeri: İzmir
Boy: 1.70 cm
Kilo: 55 kg
Burcu: İkizler
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Haber Spikeri, Sunucu
İnstagram hesabı için tıklayın

Setenay Cankat nereli? Kaç yaşında?

Setenay Cankat kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu, sevgilisi, evli mi, kiminle evlendi? Setenay Cankat Göktuğhan Argın tartışması sonrası A Spor’dan ayrıldı mı? Neden kovuldu? Hangi kanalda? Setenay Cankat boşandı mı? Estetiksiz hali, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Setenay Cankat yaşamı ve biyografisi

Setenay Cankat Türk Haber Spikeri, Sunucu ve Gazetecidir. 2017 senesinde 6. Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreni’nde yılın En İyi Spor Spikeri ödülünü aldı.

Setenay Cankat Estetiksiz hali

Setenay Cankat 31 Mayıs 1988 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Esasen Çerkez ve Selanik göçmeni bir aileye mensuptur. Eğitim yaşamına İzmir’de başladı. Lise senelerında ailesi ile birlikte İstanbul’a taşındı. Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi’ni tamamaldıktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Beykent Üniversitesi Sinema Televizyon bölümünde sürdü. Setenay Cankat ekranlarda haber spikerliği yapmadan önce “Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde” Sahne Sanatları ve Oyunculuğu Bölümü’nde eğitim aldı.

Setenay Cankat boşandı mı

Medya ve televizyonculuk kariyerine ilk kez ATV Haber’de stajyer olarak adım attı. 2011 senesinde A Haber kanalında muhabirlik yapmaya başladı. Ardından A Spor ekranlarına geçti. Setenay Cankat A Spor ekranlarında “Akşam Sporu” adlı programı sunmaya başladı.

2017 senesinde başarılarından dolayı “6. Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreni’nde” yılın “En İyi Spor Spikeri” ödülünü aldı.

Şubat 2020 tarihinde A Spor ekranlarında sunduğu “Spor Ajansı” programında stüdyo konuğu olan Göktuğhan Argın’ı canlı yayında kovması ile gündem oldu. Yaşanan bu olay sonrasında Setenay Cankat işine son verildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.