Sermin Baysal Ata kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
501
Sermin Baysal Ata kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sermin Baysal Ata kimdir?, biyografi sitemizde Sermin Baysal Ata kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sermin Baysal Ata kimdir? kaç yaşında?, Sermin Baysal Ata kimdir? memleketi neresi, Sermin Baysal Ata kimdir? evi nerede, Sermin Baysal Ata kimdir? nereli, Sermin Baysal Ata kimdir? instagram, Sermin Baysal Ata kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sermin Baysal Ata kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sermin Baysal Ata
Doğum tarihi: 1 Ocak 1979
Doğum yeri: Ankara
Boy: 1.65 cm
Kilo: 57 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Musa Ata ile)
Meslek: Haber Spikeri, Sunucu
Twitter hesabı için tıklayın

Sermin Baysal Ata nereli? Kaç yaşında?

Sermin Baysal Ata kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Sermin Baysal Ata evli mi, eşi, kiminle evlendi, çocuğu var mı? Sermin Baysal Ata eşi Musa Ata kimdir? Sermin Baysal Ata hangi kanalda, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sermin Baysal Ata yaşamı ve biyografisi

Sermin Baysal Ata Türk haber spikeri ve sunucusudur. TRT ekran yüzü olarak tanınmaktadır. TRT Haber spikerleri içinde en eski yüzlerden biri olma özelliğini taşır.

Sermin Baysal Ata kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu

Sermin Baysal Ata 1 Ocak 1979 senesinde Ankara’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim ve öğrenimine başkent Ankara’da başladı. Liseyi bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümünde sürdü.

Sermin Baysal Ata televizyonculuk kariyerine TRT’de “Akşama Doğru” adlı programda görev alarak adım attı. Ardından ulusal kanallarda muhabirlik yapmaya başladı. 1998 senesinde TRT’nin gerçekleştirdiği spikerlik sınavını kazandı ve TRT radyo mikrofonlarından sesini duyurmaya başladı. TRT Antalya ve Ankara radyolarında görev alan Sermin Baysal Ata 2001 senesinde TRT Haber Merkezi’ne geçti. TRT ekranlarında uzun bir dönem öğle haberleri ile ekranda yer aldı. 2016 senesinde TRT Haber ekranlarına transfer oldu. Burada “Dünyamız Detay” programını sunmaya başladı.  Sermin Baysal Ata TRT Haber ekranlarında 2017 senesinden bu yana öğle kuşağı ve ana haber bültenini sunmaya başladı. Özel yaşamında Musa Ata ile evli olan Sermin Baysal Ata bir kız çocuğu annesidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.