Şerife Aksoy kimdir, Şerife Aksoy kaç yaşında?

07.11.2021
858
Şerife Aksoy kimdir, Şerife Aksoy kaç yaşında?

Şerife Aksoy kimdir, biyografi bölümünde Şerife Aksoy biyografi sayfası ile karşınızdayız. Şerife Aksoy kaç yaşında?, Şerife Aksoy memleketi neresi, Şerife Aksoy facebook, Şerife Aksoy nereli, Şerife Aksoy instagram, Şerife Aksoy ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Şerife Aksoy kimdir? başlığımızın detayları..

Şerife Aksoy Kimdir – Şerife Aksoy Biyografi

 Mersin,Anamur doğumlu Şerife Aksoy, eğitimini liseye kadar İstanbul’da okumuş, üniversiteyi ise Ankara Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde bitirdi. İstanbul’da 6 yıl ilkokul öğretmenliği yaptı ve ardından İstanbul Le Cordon Bleu’da mutfak ve pasta şefliği bölümünü bitirdikten sonra öğretmenlik mesleğini bırakıp şeflik yapmaya karar verdi.

Şerife  Aksoy, ardından bahçıvanlık kursu almaya karar verdi. Edinburgh Royal Botanic Garden Bahçıvanlık sertifikasını da cebine koyarak yola sürdü. Şerife Aksoy bununla da yetinmedi, 2017 senesinde İstanbul Permakültür Kolektifi eğitimlerine katılarak Permakültür tasarımcısı oldu.

Bu birikimlerin sonrasında yine 2017 senesinde Bein gurme kanalında “Şerife ile yaşam” programının sunuculuğunu üstlendi. Bununla da yetinmeyerek, evinde Şerife İle Bir Gün adlı yemek atölyeleri düzenlemeye karar verdi. Zamanının büyük bir çoğunluğunu yemek hususunda kendini daha da ilerletmeye adayan Aksoy, sosyal platformda da bi hayli aktif bir isim. Kendi web sitesi bulunan ünlü sunucu, bunun yanı sıra Instagram sayfasına ve Youtube kanalına da sahip.

2009 senesinde Temel Aksoy ile dünya evine giren Şerife Aksoy’un Aslan ve Zeynep adında iki çocuğu var. 

 Şerife Aksoy, Fox TV’de yayına giren  La Şerife adlı programı sunuyor.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.