Şerif Yüzbaşıoğlu Biyografisi

Şerif Yüzbaşıoğlu Biyografisi

15 Ocak 2018 0 Yazar: Biyografi

Şerif Yüzbaşıoğlu kimdir? Şerif Yüzbaşıoğlu biyografisi, Şerif Yüzbaşıoğlu sevgilisi veya eşi kimdir? Burcu nedir? Boyu, kilosu kaç, Şerif Yüzbaşıoğlu memleketi, Şerif Yüzbaşıoğlu kaç yaşında, Göz ve saç rengi nedir ve diğer tüm bilinmeyenler ile detaylı bilgiler sitemizde.. Biyografisi.org sitesi Şerif Yüzbaşıoğlu hakkında ki tüm bilgileri açık kaynak yayınlardan derleyerek okunabilir bir metin haline getirerek siz okuyucularımıza sunmaktadır. Şerif Yüzbaşıoğlu biyografisinde eksiklik veya hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen konu altındaki yorum bölümünden bizlere katkınızı yapın.

Şerif Yüzbaşıoğlu doğum tarihi: ??.??.1932

19.Şubat.1981

Şerif Yüzbaşıoğlu burcu:

Şerif Yüzbaşıoğlu mesleği: Müzisyen, Besteci

Müzik yapımcısı, besteci, orkestra şefi.

Şerif Yüzbaşıoğlu, 1932 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 1960’lı ve 1970’li yıllarda Türkçe pop müziğin ileri gelen isimlerindendi. 1944 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarından 1954 yılında mezun oldu.

Öğrenimi sırasında, Ömer Günteş, Ferdi Statzer, Raşit Abed vb. müzik öğretmenlerinden keman, piyano, obua, korangle, beste dersleri aldı. Okulu bitirdikten sonra aynı kurumda armoni öğretmenliğine başladı. 1959 -1961 yılları arasında Şehir Korosu şef yardımcılığı yaptı.

1961-1964 yılları arasında TRT İstanbul Radyosu Batı Müziği Yayınları şefliği, 1958-1967 yılları arasında İstanbul Belediye Konservatuvarı Çoksesli Sanat Kurulu üyeliği, 1964-1967 yılları arasında İstanbul Şehir Orkestrası şefliği yaptı.

1965 yılında Balkan Müzik Festivalinde “En iyi Orkestra” ödülünü aldı.

1966-1971 yılları arasında ve 1973-1976 yılları arasında iki dönem, Türkiye Müzisyenler Sendikası başkanlığı görevinde bulundu.

1970 yılında Şerif Yüzbaşıoğlu, Selçuk Başar, Attila Özdemiroğlu, Uğur Başar ve Garo Mafyan ile Asım Ekren’i yanına alarak kendi adına kurduğu orkestrayı yönetti. Şenay Yüzbaşıoğlu’nun da solist olarak yer aldığı bu orkestra, ilerde on sekiz kişilik kadrosuyla İstanbul Gelişim Orkestrası’na dönüştü. Daha sonra Şenay’ın orkestra partneri Neco oldu ve orkestraya Onno Tunç, Cengiz Teoman, Aşkın Arsunan, Atilla Şereftuğ, Erdal Kızılçay gibi müzisyenler katıldı. 1971’de orkestra şefi Şerif Yüzbaşıoğlu ve Şenay evlendi.

Bulgaristan, Yunanistan, Japonya, Belçika, vb. ülkelerde düzenlenen uluslararası hafif müzik yarışmalarında Türkiye’yi temsil etti.

Şerif Yübiyografi_info(‘monşıbğyh, vxvapv riyvyvğvav 1971 lıyıaıa onşyneıa’);da şarkıcı Şenay ile yaptı. Ölene kadar evlilikleri devam etti.

Şerif Yüzbaşıoğlu, 19 Şubat 1981 tarihinde İstanbul’da 49 yaşında geçirdiği bir kalp krizi sonucu vefat etti.

Şerif Yüzbaşıoğlu

istanbul escort bayan