Seren Serengil Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

26.10.2021
152
Seren Serengil Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Seren Serengil Kimdir? Biyografisi, bölümünde Seren Serengil Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Seren Serengil Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Seren Serengil Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Seren Serengil

Seren Serengil, 6 Nisan 1976 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Seren Serengil’in babası Öztürk Serengil ve annesi Nevin Teoman’dır. 4 yaşındayken anne-babası ayrıldılar. Çocukluğu Nişantaşı’nda annesinin yanında geçti. Annesi sekiz sene baleye gönderdi, klasik piyano dersleri aldırttı. İstanbul’da Yıldız Kolejinde okuduktan sonra Londra’da, sonrada İsviçre’nin Montrö kentinde Buisness okudu. Anneannesi “Marcella” adında bir İtalyandı, dedesi Türk , teyzeleri, kuzenleri hepsi İtalyan kültürüyle büyümüş. Annesi Nevin hanım Seren’i sıkı yetiştirmek için, Montrö’de rahibelerin okuttuğu, erkeklerin olmadığı, köyde bir okula gönderdi, fakat 2 yıl dayanabildi.

16 yaşında sahne yaşamına atılan Seren Serengil, 4 yıl boyunca Türkiye’nin en genç assolisti olarak sahnelere çıktı.


1996 senesinde Mehmet Aslantuğ ile başrolü paylaşımı yaptığı köylü güzeli bir genç kızı oynadığı TRT dizisi ile tanındı.

Seren Serengil, 2000 senesinde televizyonlarda (TGRT) 3 yıl evlilik programı sundu; sonra da ayrılan çiftleri barıştırma formatında Türkiye’deki ilk aşk temalı evlilik programların sunuculuğunu yaptı. Yayın saati çok erken diye işi bıraktı.

Sanatçının ilk albümü “Bana Herşey Seni Hatırlatıyor” son albümü ise “Bu Gecenin Hatırına” oldu.

Seren Serengil’in bi hayli beğeni alan şarkıları; Bana herşey seni hatırlatıyor, Alışmak sevmekten daha zor geliyor, Sen şansını kaybettin, Mümkün değil, Sürünüyorum, Bu gecenin hatrına, Ben adamı ayrılırken tanırım, Ya seninle ya sensiz.

Seren Serengil Evlilikleri


Evlilik hususunda şansı kapalı olan Seren Serengil, İlk evliliğini, 2000 senesinde Ozan Kaçmaz ile yaptı. 2 yıl sonra 2002’de boşandılar.

2. evliliğini, 2002 senesinde şarkıcı Cengiz İmren ile yapan Seren Serengil, 2005 senesinde boşandı.

3. evliliğini, 5 Nisan 2006 tarihinde Roma Konsolosluğu’nda Musa Aytun ile evlendi. 4 yıl sonra 2010 da boşandılar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.