Serdar Ortaç Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
164
Serdar Ortaç Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Serdar Ortaç Kimdir?, biyografi bölümümüzde Serdar Ortaç Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Serdar Ortaç Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Serdar Ortaç Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Serdar Ortaç
Meslek Sanatçı
Yaşı 51 (1970-02-16)
Boyu 1,67
Kilosu 60 KG
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lise
Eşi Yok
Sevgilisi Seçil Gür
Doğum Yeri İstanbul

Serdar Ortaç Kimdir? Biyografi

Serdar Ortaç, 16 Şubat 1970 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Nesrin, babasının adı Mehmet’tir. Sertaç ve Serkan isimlerinde iki kardeşe sahiptir.  

İlköğretim eğitimini Kocamustafapaşa’da başlamış, ortaokul eğitim hayatına Suadiye Lisesi ile devam etmiştir. Daha sonra Haydarpaşa Meslek Lisesi Torna Tesviye Bölümü ile eğitim hayatına devam etmiş ve 1977 senesinde torna dükkanı olan babasının yanında çalışmaya başlamıştır. Ayrıca sokakta simit ve su da satarak para elde etmiştir.  

Yüksek öğretim eğitimini Bilkent Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde ilerleten Ortaç, eğitimini tamamlamadan okuldan ayrılma kararı almıştır.  

1993 senesinde İstanbul’da özel radyolarda program yapımcısı ve sunucu olarak çalıştıktan sonra ise programlarını takip eden plak yapımcısı aracılığıyla fark edilmiştir.  

Plak yapımcısının aracılığıyla Raks müzik şirketi ile anlaşan Serdar Ortaç, kendi kaleme aldığı şarkılarını kendi seslendirerek ilk albümü olan ‘Aşk İçin-Karabiberim’i yayınlamıştır.  

Bu albümüyle iyi bir çıkış yakalayan sanatçı, 1996 senesinde da ikinci albümü Yaz Yağmuru’nu yayınlamıştır. Ayrıca bu albümün tamamını İspanyolca da seslendirmiş ve Meksika’da da bir albüme imza atmıştır.  

Albümün açılış parçası olan ‘Ben Adam Olmam’, ‘Loco Para Amar’ ismiyle Meksika radyolarında çalınmış ve çok beğenilmiştir.  

Hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok sayıda konser veren sanatçı, 1999 senesinde ise askerlikten kurtulmak için hile iddiasıyla 10 yıla kadar ağır hapisle yargılanmış ve 54 gün Mamak Askeri Cezaevi’nde yatmıştır.  

2014 senesinde Chloe Loughnan ile dünya evine giren sanatçının evliliği 2019 senesinde sonlanmıştır.

Gecelerin Adamı, Bilsem Ki, Okyanus, Çakra gibi albümlerle ününe ün katan Serdar Ortaç, seslendirdiği parçalarla çok sayıda ödüle de layık görülmüştür. 2016 senesinde ise ‘Gıybet’ şarkısıyla büyük ses getirmiştir.  

Kova burcu detaylarına sahip olan Serdar Ortaç, 1.67 metre uzunlukta ve 60 kilogram ağırlıktadır.  

Serdar Ortaç’ın bazı albümleri:

2017 – Cımbız

2015 – Serdar Bizi Diskoya Götür

2014 – Bana Göre Aşk

2010 – Kara Kedi

2006 – Mesafe

09 Aralık 2020 Çarşamba 15:19
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.