Seray Şahiner Kimdir? Biyografi Sayfası

27.10.2021
111
Seray Şahiner Kimdir? Biyografi Sayfası

Seray Şahiner Kimdir? Biyografi, bölümünde Seray Şahiner Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Seray Şahiner Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Seray Şahiner Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Seray Şahiner

Seray Şahiner, 15 Şubat 1984 senesinde Bursa’da dünyaya geldi. İstanbul’da büyüdü. İlköğrenimini Oruçgazi İlköğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini Pertevniyal Anadolu Lisesi’nde bitirdi. 2007 senesinde İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümünden mezun oldu.

2011 senesinde Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Sinema Anabilim Dalı’nda yüksek lisans derecesi aldı.

Seray Şahiner, Aylık Paldır Kültür Dergisi Hayvan’da ve Birgün Gazetesi’nde çalıştı. Uzun süre gitar ve resim dersi aldı, izcilik ve dağcılık yaptı. Dönemsel olarak, garsonluk, konfeksiyonda el işçiliği ve makinecilik yaptı. 2006 senesinde Varlık Dergisi’nin gerçekleştirdiği Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde, “Gelin Başı” isimli öykü dosyası “Dikkate Değer” bulundu.

2007 senesinde “Gelin Başı” isimli kitabı Can Yayınları aracılığıyla yayımlandı. Sırrı Süreyya Önder’e senaryo asistanlığı yaptı. 2008’de İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda sahnelenen ”Yedi Tepeli Aşk” oyununda, “Gelin Başı” kitabında bulunan üç öyküsü sahnelendi. 2010-2011 sezonunda “Gelin Başı” kitabındaki öykülerden bir araya getirilen “İadesiz Taahhütsüz” adlı oyun, Tiyatro Boyalıkuş aracılığıyla sahnelendi. 2011’de ikinci öykü kitabı “Hanımların Dikkatine” Can Yayınları aracılığıyla yayımlandı.
Seray Şahiner, Sultan ve Kayıp Şehir dizilerinin de senaryo yazarları içinde yer aldı.
Seray Şahiner Kitapları

2017 Kul
2016 Reklamı Atla
2014 Antabus
2011 Hanımların Dikkatine

2007 Gelin Başı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.