Şenay Akay Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
292
Şenay Akay Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Şenay Akay Kimdir?, biyografi sitemizde Şenay Akay Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Şenay Akay Kimdir? kaç yaşında?, Şenay Akay Kimdir? memleketi neresi, Şenay Akay Kimdir? evi nerede, Şenay Akay Kimdir? nereli, Şenay Akay Kimdir? instagram, Şenay Akay Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Şenay Akay Kimdir? Biyografi

Şenay Akay Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Şenay Akay 16 Ağustos 1980 senesinde Antalya’da dünyaya merhaba dedi. bugün 38 yaşında olan manken ve sunucu Şenay Akay, güzelliği ile göze çarpmaktadır. Boyu 1.77 cm olan güzel model 63 kg’dır. Burcu da Aslan’dır.

Sunucu, model ve manken Şenay Akay sanatçı bir aileden gelmektedir. Yılların ses sanatçısı Müşerref Akay’ın yeğeni olan Şenay Akay için en fazla araştırılan ise Müşerref Akay ile aile bağıdır. Müşerref Akay Şenay Akay’ın halasıdır.

Üniversiteyi Akdeniz Üniversitesinde tamamlayan Şenay Akay 14 yaşında modelliğe başladı. 2001 senesinde “Best Of Turkey ve Best Model Of The World” yarışmalarını birinci olarak bitirdi. Modellik yaşamı boyunca bir çok defilede yer aldı.

Özel yaşamında Buğra Özçetin ile bir buçuk yıl evli kaldı. Buğra Özçetin’den aldatma sebebiyle 2006’da boşanma kararı aldı. Şenay Akay birden çok film projesi içinde de yar aldı. 1998 senesinde başladığı dizi setleri ve televizyon şovları 2014 yılına kadar sürdü.

Şenay Akay şimdilerde Beyaz TV ekranlarında yayına giren “İyi ki varsın” programının sunuculuğunu Op. Dr. Seçkin Sarı ile birlikte yapmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.