Semra Özal kimdir, Semra Özal kaç yaşında?

07.11.2021
130
Semra Özal kimdir, Semra Özal kaç yaşında?

Semra Özal kimdir, biyografi bölümünde Semra Özal biyografi sayfası ile karşınızdayız. Semra Özal kaç yaşında?, Semra Özal memleketi neresi, Semra Özal facebook, Semra Özal nereli, Semra Özal instagram, Semra Özal ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Semra Özal kimdir? başlığımızın detayları..

Semra Özal Kimdir – Semra Özal Biyografi

Türkiye ‘First Lady’ tanımını onunla öğrendi.  Otoriter kişiliğiyle bilinirdi. Korkulurdu! Ama renkliydi de… Viski içerdi, içten kahkahalar atardı, dans ederdi, yeri geldi mi şarkı da söylerdi. Hatta, Türkiye’nin elinde puro ile yaşanan ilk kadınıydı. 1993’te ölen 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, bugün 83 yaşında. “Zamanı geri döndürsek yine aynı Semra olurum. Hiçbir pişmanlığım yok’ diyor ve ekliyor: “5 vakit namazımı da kılardım. Ama davete gidip viskimi de içerdim. Hepsinin yeri ayrı…

Turgut Özal’la daktilosu olarak çalışırken tanışan Semra Özal 1954 senesinde evlendi. Bu evlilikten Ahmet Özal (d. 1955), Zeynep Özal (d. 1956) ve Efe Özal (d. 1967) adlı çocukları oldu. ANAP iktidarı sırasında politikacı eşleri içinde Papatyalar adıyla anılan Türk Kadınını Güçlendirme ve Tanıtma Vakfı ile 1991 – 1992 içinde Anavatan Partisi İstanbul İl teşkilatı başkanlığı yaptı. Semra Özal eşinin 1993 senesindeki vefatından sonra İstanbul’da ikamet etmektedir.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.