Semiha Şahin kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
379
Semiha Şahin kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Semiha Şahin kimdir?, biyografi sitemizde Semiha Şahin kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Semiha Şahin kimdir? kaç yaşında?, Semiha Şahin kimdir? memleketi neresi, Semiha Şahin kimdir? evi nerede, Semiha Şahin kimdir? nereli, Semiha Şahin kimdir? instagram, Semiha Şahin kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Semiha Şahin kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Semiha Şahin
Doğum tarihi: 5 Ağustos 1981
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.65 cm
Kilo: 52 kg
Burcu: Aslan
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Haber Spikeri, Sunucu
İnstagram hesabı için tıklayın

Semiha Şahin nereli? Kaç yaşında?

Semiha Şahin kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Semiha Şahin sevgilisi, evli mi, eşi, kiminle evlendi, çocuğu var mı? Hangi kanallarda çalıştı? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Semiha Şahin yaşamı ve biyografisi

Semiha Şahin Türk Televizyon Sunucusu, Gazeteci ve Haber Spikeri’dir. CNN Türk ekran yüzü olarak tanınmaktadır.

Semiha Şahin bekar mı

Semiha Şahin 5 Ağustos 1981 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Öğrenim yaşamına İstanbul’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversie eğitim hayatına İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Medya ve İletişim bölümünde sürdürdü ve bu alandan mezun oldu. Semiha Şahin medya ve televizyonculuk kariyerine üniversite saatleri civarında başladı. Ardından İngiltere’ye gitti. Burada reklam, halkla ilişkiler ve pazarlama alanlarında eğitim aldı. Ardından BBC Türkçe, Bournemouth 2CR FM’de stajyer olarak vazifeye başladı.

Semiha Şahin profesyonel olarak ilk kez SKY Türk ekranlarında muhabir ve haber spikerliğine adım attı.  2010 senesinde CNN Türk ekranlarına geçti.  “İstanbul’daki Anadolu”, “Cepteki Bomba: Kredi Kartları”, “Beş Yıllık Mucize: Akhisar” haber dizilerini hazırlayarak büyük bir çıkış yakaladı. Aynı zamanda CNN Türk ekranlarında “Hafta Sonu Ana Haber” bültenini ve  hafta içi “Güne Herkese Merhabalar” programını ‘Türkiye’nin Gündemi’ adlı programı sundu.

Semiha Şahin sevgilisi, evli mi, eşi, kiminle evlendi, çocuğu

2016 senesinde ABD Dışişleri Bakanlığı’nın daveti ile ‘Araştırmacı Gazetecilik’ seminer ve toplantılarına katıldı.

Semiha Şahin 2018 senesinde akademik olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak öğrenicilere ders vermeye başladı. Pilates, flamenko, yoga ve kamp yaşamını seven Semiha Şahin bekar olup İngilizce bilmektedir. Günümüzde yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.