Semiha Bezek kimdir, nereli, kaç yaşında?

12.01.2022
629
Semiha Bezek kimdir, nereli, kaç yaşında?

Semiha Bezek Kimdir, biyografi sitemizde Semiha Bezek ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Semiha Bezek kaç yaşında?, Semiha Bezek memleketi neresi, Semiha Bezek evi nerede, Semiha Bezek nereli, Semiha Bezek instagram, Semiha Bezek ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Semiha Bezek Biyografi

Semiha Bezek kimdir, kaç yaşında, nereli?

Semiha Bezek manken, model, dizi ve sinema oyuncusudur. 12 Nisan 1993 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Esasen Mersinlidir. Günümüz itibari ile yaşı 28 yaşındadır. 2012 senesinde Miss Turkey yarışmasına katılması ile tanındı. Sırasıyla Muhteşem Yüzyıl, Karakterin Yolculuğu, Doksanlar, Yeşil Deniz, Dünyanın En Güzel Kokusu, Tövbeler Olsun, Eflâtun ve Seyyar dizilerinde sergilediği oyunculuk performansı ile adını açıkladı.

Semiha Bezek yaşamı ve biyografisi

Semiha Bezek 12 Nisan 1993 tarihinde Mersin’de dünyaya geldi. Eğitim yaşamına Mersin’de başladı. Ardından yaşamını Muğla’da sürdürmeye başladı. Oyunculuk kariyerine Fethiye Kültür Merkezi’nde tiyatro oyunlarında sahne alarak adım attı. Lise eğitimini bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Kadir Has Üniversitesinde sürdü. 2010 senesinde Ayla Algan, Ekol Drama ve 7 Sanat Akademi’den özel oyunculuk eğitimleri aldı.

Semiha Bezek boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri.

Semiha Bezek profesyonel oyunculuk kariyerine 2011 senesinde Muhteşem Yüzyıl dizisinde gözde cariye rolü ile adım attı. 2012 senesinde Miss Turkey yarışmasına katıldı ve finalist oldu.

2013 senesinde Karakterin Yolculuğu kısa filminde ve aynı yıl Doksanlar dizisinde Aysel rolünü canlandırdı. 2014 senesinde Yeşil Deniz dizisinde Neşe rolüne hayat verdi. 2016 senesinde beyazperde de ilk kez rol alarak Dünyanın En Güzel Kokusu sinema filminde Ece rolünü oynadı. 2020 senesinde Tövbeler Olsun dizisinde Demet rolüne hayat verdi. 2021 Seyyar dizisinde Bahar rolünü oynadı. 2021 Eflâtun filminde Aysen rolüne hayat veren isim oldu.

Semiha Bezek boy, kilo ve hangi burç?

Semiha Bezek boyu 1.80 cm, kilosu 56 kg ve burcu ise Koç.

Semiha Bezek sevgilisi kim?

Semiha Bezek sevgilisi önceden Mert Turak ile ismi anıldı. 2021 senesinde ise adı oyuncu Feyyaz Şerifoğlu anılmıştır.

Semiha Bezek dizileri ve filmleri

  • 2021 Eflâtun (Aysen)
  • 2021 Seyyar (Bahar)
  • 2016 Dünyanın En Güzel Kokusu (Ece)
  • 2014 Yeşil Deniz (Neşe)
  • 2013 Doksanlar (Aysel)
  • 2013 Karakterin Yolculuğu 
  • 2011 Muhteşem Yüzyıl (Gözde Cariye)
  • 2010 Tövbeler Olsun

Semiha Bezek instagram hesabı, sevgilisi, yer aldığı diziler, kaç yaşında, kimdir, nereli? Mert Turak Semiha Bezek ayrıldı mı? Semiha Bezek Feyyaz Şerifoğlu sevgili mi? Semiha Bezek Miss Turkey yarışmasına ne zaman katıldı? Mert Turak Semiha Bezek ayrıldı mı? Semiha Bezek boyu kilosu, dizileri, filmleri, hangi dizilerde oynadı, estetik oldu mu,  vücut ölçüleri, kısaca yaşamı ve vikipedi kaynaklı detaylarını derledik.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.