Semih Öztürk kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
118
Semih Öztürk kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Semih Öztürk kimdir?, biyografi sitemizde Semih Öztürk kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Semih Öztürk kimdir? kaç yaşında?, Semih Öztürk kimdir? memleketi neresi, Semih Öztürk kimdir? evi nerede, Semih Öztürk kimdir? nereli, Semih Öztürk kimdir? instagram, Semih Öztürk kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Semih Öztürk kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Semih Öztürk
Doğum tarihi: 1 Ocak 1991
Doğum yeri: Bursa
Boy: 1.80 cm
Kilo: 79 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Kurretülayn Matur ile)
Meslek: Yarışmacı, Oyuncu
İnstagram hesabı için tıklayın

Semih Öztürk nereli? Kaç yaşında?

Semih Öztürk kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Semih Öztürk abisi? Semih Öztürk sevgilisi, kiminle evlendi, yer aldığı diziler, kitapları, TV programları, eğitimi, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Semih Öztürk yaşamı ve biyografisi

Semih Öztürk Türk yarışmacı, youtuber ve oyuncudur. Aynı zamanda televizyon yorumcusudur. 2014 senesinde katıldığı Ütopya Türkiye ve 2016 senesinde katıldığı Survivor yarışma programları ile ünlendi, kitaplar yazı ve oyunculuk yaptı.

Semih Öztürk abisi

Semih Öztürk 1 Ocak 1991 senesinde Bursa’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Bursa’da başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Marmara Üniversitesi Tiyatro bölümünde sürdü. Ardından yurtdışına çıktı ve Fransa’da Montpellier Paul Valéry Üniversitesi’nde Tiyatro bölümünde eğitim gördü.

Semih Öztürk televizyon ve sinema dünyasına 2014 senesinde “Ütopya Türkiye” yarışma programı ile adım attı. Bu yarışma programında “Kurretülayn Matur” ile aşk yaşadı. Haziran 2020 tarihinde de Kurretülayn Matur ile evlendi.

En büyük çıkışını 2016 senesinde katıldığı “Survivor” yarışması oldu. Survivor gönüllüler takımında bulunan Semih Öztürk ardından ünlüler takımında devam etmek zorunda kaldı.

2017 senesinde “Bahtiyar Ölmez” dizisinde ” Caner” rolü ile yar aldı. 2018 senesinde 45. Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde boy gösterdi.

Semih Öztürk şimdilerde Youtube üzerinden paylaşımı yaptığı videolar ve TV8’de Survivor Panaroma’da yorumcu olarak bulunmaktadır. 

Semih Öztürk kitapları

  • Ahfâ
  • Can Çıkmazı

Semih Öztürk dizileri ve filmleri

Semih Öztürk hangi dizilerde oynadı? Oynadığı diziler ve filmler aşağıda güncel olarak bulunmaktadır.

  • 2017 Joker Çetesi (Sinema Filmi)
  • 2017 Bahtiyar Ölmez (Caner) (TV Dizisi)
  • 2016 Survivor (Yarışma Programı)
  • 2015 Ütopya Türkiye (Yarışma Programı)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.