Semih Ertürk kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
346
Semih Ertürk kimdir, nereli, kaç yaşında?

Semih Ertürk Kimdir, biyografi sitemizde Semih Ertürk ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Semih Ertürk kaç yaşında?, Semih Ertürk memleketi neresi, Semih Ertürk evi nerede, Semih Ertürk nereli, Semih Ertürk instagram, Semih Ertürk ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Semih Ertürk Biyografi

Semih Ertürk kimdir, evli mi, eşi, nereli, kaç yaşında, boy kilo yaş, burcu, fiziksel özellikleri, yer aldığı diziler? Semih Ertürk İlayda Binzet ile evli mi? Semih Ertürk doğum tarihi, doğum yeri? Semih Ertürk Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz Taner rolü ile büyük bir çıkış yakaladı. Peki, hangi dizilerde oynadı? Semih Ertürk eşi İlayda Binzet ile ne zaman evlendi?  Semih Ertürk sevgilisi, yaşamı, vikipedi ve biyografi detayları.

Semih Ertürk 14 Ekim 1993 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Lise eğitimini bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde sürdü. Oyunculuk kariyerini ilk etapta rol adlığı reklam filmleri ile inşa etmeye başladı.

Semih Ertürk boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Eş zamanlı olarak sosyal platform üzerinden fenomen olma yolunda da büyük bir yol kat etti. Bu durum onu önce sinemaya sonrasında dizi film projelerinde rol alaması ile televizyon ekranlarına taşıdı.

Beyazperde de ilk kez boy gösterdiği film projesi 2015 yapımı Yok Artık adlı sinema filmi oldu. Semih Ertürk bu filmde Apaçi rolünü canlandırdı. 2016 senesinde en büyük çıkışını yakaladığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Taner rolü ile çok büyük kitleler tarafında tanınmaya başladı.

2017 senesinde Mehmetçik Kutulamare ve 2018 senesinde Mehmetçik Kutlu Zafer dizi filminde rol alarak Said kişiliğine hayat verdi. 2020 senesinde TRT ekranlarında yayınlana ve beğeni ile izlenen Gönül Dağı dizisinde Veysel rolüne hayat veren isim oldu.

Semih Ertürk boyu 1.76 cm kilosu 65 kg burcu terazi, göz rengi ise mavidir.  Semih Ertürk İlayda Binzet ile evlidir.

Semih Ertürk dizileri ve filmleri

  • 2021 Gönül Dağı (Veysel)
  • 2018 Mehmetçik Kutlu Zafer (Said)
  • 2017 Mehmetçik Kutulamare (Said)
  • 2016 Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Taner)
  • 2015 Yok Artık (Apaçi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.