Selma Arıkan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

18.01.2022
737
Selma Arıkan kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Selma Arıkan kimdir?, biyografi sitemizde Selma Arıkan kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Selma Arıkan kimdir? kaç yaşında?, Selma Arıkan kimdir? memleketi neresi, Selma Arıkan kimdir? evi nerede, Selma Arıkan kimdir? nereli, Selma Arıkan kimdir? instagram, Selma Arıkan kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Selma Arıkan kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Selma Arıkan
Doğum tarihi: 1968
Doğum yeri: Giresun
Boyu: Bilinmiyor
Kilo:  Bilinmiyor
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu:  Bilinmiyor
Medeni hali: Evli
Meslek: Oyuncu, fenomen
İnstagram hesabı için tıklayın.

Selma Arıkan kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

Selma Arıkan kimdir, aslen nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Ailesi, çocukları, eşi kim? Enis Arıkan annesi Selma Teyze kimdir? Kısa olarak yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Selma Arıkan yaşamı ve biyografisi

Selma Arıkan Türk oyuncu ve sunucu Enis Arıkan’ın annesidir. Enis Arıkan’ın annesinin videolarını Sosyal medya uygulamaları olan Snapchat ve Instagram üzerinden yayına girmesinın sonrasında feneomen olmuş ve film ve raklamlarda oynamaya başlamıştır. Enis Arıkan annesi Selma Teyze olarak da bilinmekrtedir.

Selma Arıkan 1968 senesinde Giresun’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamı ve çocukluk senelerı Giresun’da geçti. Okul çağlarında akordeon çalmaya başladı. Lise saatleri civarında ise 4 Mehmet’ten bir araya gelen Mehmetler Grubu ile akordeon çalmaya başladı. Babasının işlerini kötü gitmesi ile o zamanlarda kazak örerek ve el işçiliği ile evinin geçimini sağlamıştır. Selma Arıkan eşini kısa bir süre önce kaybetmiştir. Bir kız bir de oğlu mevcuttur. Oğlu Türkiye’de taının Enis Arıkan’dır.

Selma Arıkan’ın reklam, televizyon ve beyazperde de yer alması oyuncu, sunucu ve tiyatrocu olan oğlu Enis Arıkan ile çektiği videoların sosyal  medyada ilgi görmesi ile başladı. Enis Arıkan’ın annesi Selma Arıkan’ın videolarını ilk kez Snapchat ve sonrasında bazı bölümleri kısaltarak Instagram üzerinden yayına girmesinın sonrasında izlenme rakamının 500 bini bulması ile Selma Arıkan bir anda fenomen olmuştur. Böylelikle oyunculuk kariyerinin kapıları da bu vesile ile açılmıştır. 

Selma Arıkan kameraların karşısına ilk kez 2017 senesinde “Maide’nin Altın Günü” sinema filminde rol alaak başladı. 2019 senesinde Enis Arıkan, Selam Arıkan ve kedisi Mia Dominos reklam filminde  oynadı.

Selma Arıkan yaşamını İstanbul’da sürdürmekte olup, film çalışmalarını sürdüremktedir.

Selma Arıkan dizi ve filmleri

  • Selma Arıkan hangi dizilerde oynadı, reklam filmleri, sinema filmleri aşağıda güncel olarak yer almktadır.
  • Maide’nin Altın Günü Sinema Filmi 2017
  • Dominos Reklam Filmi 2019

Selma Arıkan fotoğrafları

selma arıkan yaş
selma arıkan nereli
selma arıkan kim
selma arıkan instagram
selma arıkan giresun
selma arıkan biyografi
selma arıkan aslen nereli
Enis Arıkan annesi Selma Teyze kimdir
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.