Selin Kidil kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
120
Selin Kidil kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Selin Kidil kimdir?, biyografi sitemizde Selin Kidil kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Selin Kidil kimdir? kaç yaşında?, Selin Kidil kimdir? memleketi neresi, Selin Kidil kimdir? evi nerede, Selin Kidil kimdir? nereli, Selin Kidil kimdir? instagram, Selin Kidil kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Selin Kidil kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Selin Kidil
Doğum tarihi: 9 Haziran 1993
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.55 cm
Kilo: 46 kg
Burcu: İkizler
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Fenomen, Oyuncu, Seslendirme
İnstagram hesabı için tıklayın

Selin Kidil nereli? Kaç yaşında?

Selin Kidil kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu, dövmesi? Selin Kidil sevgilisi kim? Oynadığı diziler, eğitimi, ailesi, abisi, kısaca yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Selin Kidil yaşamı ve biyografisi

Selin Kidil Türk sosyal platform fenomeni, oyuncu ve bunun yanı sıra dublaj ve seslendirme sanatçısıdır. 2019 yapımı Sar Başa sinema filminde rol almıştır.

Selin Kidil sevgilisi

Selin Kidil 9 Haziran 1993 senesinde iki çocuklu bir ailede İstanbl’da dünyaya gözlerini açtı. Memleketi aslen Giresun’dur. Anne kökeni ise Yugoslavya göçmeni’dir. Selin Kidil abisi San Francisco’da yaşamını sürdürmektedir. Kısa bir süre önce babasını kaybetti. Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan Selin Kidil üniversite senelerında tiyatro eğitimi aldı.

YouTube’dan önce Instagram’da aktif oldu ve Nisan 2013’te ilk kez içerikler paylaşımı yaptı. Makyaj eğitimleri ve güzellik videoları ile YouTube kanalına abone kazandıran Selin Kidil etkileyici bir YouTube yıldızı. Fenomen olmasının yanında bunun yanı sıra oyunculuk ve dublaj, seslendirme sanatçısıdır. Oyunculuk ve seslendirme sanaçtçısı olmayı çocukluk senelerında hayal etti.

Selin Kidil oyunculuk kariyerine 2019 yapı olan “Sar Başa” adlı sinema filmi ile beyazperde de adım attı. Selin Kidil özel yaşamında sevgilisi yoktur. En sevdiği renk mor. Korkuları içinde listenin birinci sırasında sevdiklerini kaybetmek alıyor.

Selin Kidil dövmesi

Vücudunun faklı noktalarında toplamda 22 dövmesi bulunmaktadır. Dini inançlar yönünden Agnostiğim (İlahi varlıkların kaynağının bilinmediği felsefik akım) diyen Selin Kidil şimdilerde yaşamını İstanbul’da ailesi ile sürdürmektedir. 

Selin Kidil dizileri ve filmleri

Selin Kidil yer aldığı diziler? Hangi dizilerde oynadı? Tüm filmleri?

  • 2019 Sar Başa (Sinema Filmi)
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.