Selcan Doğruöz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
306
Selcan Doğruöz kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Selcan Doğruöz kimdir?, biyografi sitemizde Selcan Doğruöz kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Selcan Doğruöz kimdir? kaç yaşında?, Selcan Doğruöz kimdir? memleketi neresi, Selcan Doğruöz kimdir? evi nerede, Selcan Doğruöz kimdir? nereli, Selcan Doğruöz kimdir? instagram, Selcan Doğruöz kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Selcan Doğruöz kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Selcan Doğruöz
Doğum tarihi: 22 Eylül 1985
Doğum yeri: Erzincan
Boy: 1.68 cm
Kilo: 55 kg
Burcu: Başak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Haber Spikeri, Sunucu
İnstagram hesabı için tıklayın

Selcan Doğruöz nereli? Kaç yaşında?

Selcan Doğruöz kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, burcu? Selcan Doğruöz hangi kanalda? Evli mi, kiminle evlendi, çocuğu var mı? Selcan Doğruöz sevgilisi kim? Kariyeri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Selcan Doğruöz yaşamı ve biyografisi

Selcan Doğruöz Türk haber spikeri ve sunucudur. TRT ekran yüzü olarak tanınmaktadır.

Selcan Doğruöz hangi kanalda Evli mi, kiminle evlendi, çocuğu var mı

Selcan Doğruöz 22 Eylül 1985 senesinde Erzincan’da dünyaya gözlerini açtı. Annesi öğretmendir. Eğitim yaşamına farklı illerde Edirne ve Ankara’da sürdü. Lise çağlarında Ankara Bilim Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İletişim Bölümü’ne sürdürdü. Ardından dil eğitimi almak için İngiltere’ye gitti.

Selcan Doğruöz 2003 senesinde Türkiye genelinde Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla tertip edilen yarışmaya katılarak yarışma birincisi oldu ve 19 Mayıs 2003 tarihinde tertip edilen Devlet Töreni’ni TRT kanalında canlı sunan isim oldu. Üniversite senelerında kısa film çekimlerinde yer alarak senaryolar kaleme aldı ve Mehpare Çelik’ten diksiyon dersleri aldı.

Selcan Doğruöz mesleki kariyerine Akşam Gazetesi’nde sonrasında SkyTürk kanalında adım attı. Bu süreci ardından TRT Türk ekranları takip etti. Bir süre TRT Türk ekranlarında haber sunan Selcan Doğruöz ardından TRT hafta sonu haber bültenini sunmaya başladı. Beşiktaş taraftarı olan Selcan Doğruöz bekar kitap ve sinema izlemeyi sevmektedir.  

Selcan Doğruöz 2019 senesinde Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden Pantene Altın Kelebek ödüllerinde “En İyi Kadın Haber Sunucusu” adayı gösterildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.