Selahattin Paşalı kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
177
Selahattin Paşalı kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Selahattin Paşalı kimdir?, biyografi sitemizde Selahattin Paşalı kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Selahattin Paşalı kimdir? kaç yaşında?, Selahattin Paşalı kimdir? memleketi neresi, Selahattin Paşalı kimdir? evi nerede, Selahattin Paşalı kimdir? nereli, Selahattin Paşalı kimdir? instagram, Selahattin Paşalı kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Selahattin Paşalı kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Selahattin Paşalı
Doğum tarihi: 23 Mart 1968
Doğum yeri: Aksaray
Boy: 1.85 cm
Kilo: 75 kg
Burcu: Kova
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Bekar
Meslek: Oyuncu, tiyatrocu
İnstagram hesabı için tıklayın

Selahattin Paşalı nereli? Kaç yaşında?

Selahattin Paşalı kim, yaş, boyu, sevgilisi, dizileri, hangi dizilerde oynadı, nereli, evli mi? Kısa olarak yaşamı ve biyografisi kim kimdir bölümümüzde sizlerle.

Selahattin Paşalı yaşamı ve biyografisi

Türk Tiyatro ve dizi oyuncusu Selahattin Paşalı bunun yanı sıra bir basketbolcu! Hayallerinin sınırı yok. Tek arzusu Afife tiyatro ödüllü bir oyuncu olmak ve ülkemizi ödüllerle temsil etmek! 14 yaşında Darüşafaka Spor Kulübü’ne transfer olduktan sonra Kaptanlık bile yapan yakışıklı oyuncu Selahattin Paşalı yaşamı ve biyografisi.

Selahattin Paşalı Osman

Selahattin Paşalı, 2 Şubat 1990 senesinde Muğla Bodrum’da dünyaya gözlerini açtı. Selahattin Paşalı memleketi aslen Muğla’dır. Eğitim yaşamına Bodrum’da başladı. Spora ve Spiritüelliğe ilgi duydu. Basketbol oynadı. Ayrıca Plates, masa tenisi, yüzme bilmektedir.  14 yaşında Darüşafaka Spor Kulübü’ne transfer oldu. Bu zamanda basketbol takım kaptanlığı yaptı. Lise eğitimini bitirdiktan sonra Budapeşte’de Sanat Yönetimi bölümünde okudu. Ardından 2 yıl boyunca Craft Atölye’de oyunculuk eğitimi aldı.

Başarılı oyuncunun hayallerini süsleyen şey “Afife tiyatro ödüllü bir oyuncu olmak ve yurt dışında bir ödül merasiminde konuşma yaparak ülkesini temsil etmektir.”

Selahattin Paşalı oyunculuk kariyerine ilk kez 2017 senesinde “Kalp Atışı” dizisinde “Alp Sungur” rolü ile adım attı. 2018 senesinde “Bir Umut Yeter” dizisinde “Arda Özkan” olarak seyircisinin karşısına çıktı. 2019 senesinde “Leke” dizisinde “Arda Yenilmez” kişiliğine hayat verdi. 2020 senesinde iki ayrı büyük film yapımında rol aldı. 2020 “Babil” dizisinde “Hakan” ve “Aşk 101” dizisinde “Osman” kişiliğine hayat veren isim oldu.

Günümüzde çalışmalarını İstanbul’da ilerleten tecrübeli oyuncu Selahattin Paşalı dizi ve diğer film çalışmalarına son sürat sürdürmektedir. Bu güne kadar profesyonel olarak 2 tiyatro oyununda sahne alan Selahattin Paşalı tiyatro çalışmalarına da sürdürmektedir.

Selahattin Paşalı tiyatroları

  • Fotoğraf 51 / James Watson 2018          
  • Yutmak / Craft Tiyatro 2017

Selahattin Paşalı dizileri ve filmleri

Selahattin Paşalı yer aldığı diziler ve oynadığı film
projeleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Aşk 101 (Osman) TV Dizisi 2020
  • Babil (Hakan) TV Dizisi 2020
  • Leke  (Arda) TV Dizisi 2019
  • Bir Umut Yeter (Arda Özkan) TV Dizisi 2018
  • Kalp Atışı (Alp Sungur) TV Dizisi 2017
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.