Seksenler Suna Kim? Eda Akalın Kimdir? Kaç Yaşında? Boy Ve Kilosu! Biyografisi

25.10.2021
272
Seksenler Suna Kim? Eda Akalın Kimdir? Kaç Yaşında? Boy Ve Kilosu! Biyografisi

Seksenler Suna Kim? Eda Akalın Kimdir? Kaç Yaşında? Boy Ve Kilosu! Biyografisi, biyografi sitemizde, Seksenler Suna Kim? Eda Akalın Kimdir? Kaç Yaşında? Boy Ve Kilosu! Biyografisi başlığı altında makale bir araya getirdik. Seksenler Suna Kim? Eda Akalın Kimdir? Kaç Yaşında? Boy Ve Kilosu! Biyografisi biyografisi yazımızda…

Seksenler Suna Kim? Eda Akalın Kimdir? Kaç Yaşında? Boy Ve Kilosu! Biyografisi

Seksenler dizisindeki Suna kim? Gerçek adı ile Eda Akalın kimdir? Esasen nereli? Boyu, kilosu ve burcu nedir? Twitter ve İnstagram kullanıyor mu? Vikipedi bilgileri var mı? Sevgilisi var mı? Evli mi? Bugüne kadar yer aldığı dizileri ve filmleri nelerdir? Tüm bu sorgular Seksenler dizisinde Suna kişiliğini canlandıran Eda Akalın ile ilgili arama motorlarında çok fazla aranan konulardır. Bu nedenle bu yazımızda tüm bu soruların yanıtlarına yer vermeye çalışacağız.

(Seksenler Suna) Eda Akalın Kaç Yaşında?

Oldukça çaba sarf ederek bulabildiğimiz tüm bilgileri bir araya getirdik. Oyuncu ile ilgili halen röportaj bulunmadığından tabi ki ki ufak tefek noksanlıkler ve hatalar olabilir. Zamanla yeni gelişmeler elde edebilirsek yazımızı güncelleyebileceğimizi hatırlatalım. Oyuncu ile ilgili bilgiler içeren biyografi yazımızdan merak ettiğiniz konular ile alakalı yanıtlara varabilirsiniz.

Oyuncu Eda Akalın 18 Temmuz 1994 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı.
Küçük yaşlardan bu yana oyunculuğa ilgi duyan Eda Akalın ilkokuldan bu yana tiyatro oyunlarında sahne almaya başladı.
Liseyi Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde okudu.
İngilizce tiyatroyla başladığı profesyonel tiyatro kariyeri lisede Fransızca tiyatro ile sürdü.
Okul tiyatro ekibi ile festivallerde birincilik ödülleri aldı.
Ardından 2 yıl boyunca Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk üzerine eğitimler aldı.

2012’de olduğu Carmen adlı oyunda ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüyle Paris’teki İnsan Hakları Konferansı’na katılım gerçekleştirdi.
İngilizce eğitimi geliştirmek için 3 yaz boyunca Washington D.C.’de Georgetown Prep’te ve Fransızca eğitimini geliştirmek için ise bir yaz Paris’te Accord adlı okulda dil eğitimi aldı.
Ardından Duru Tiyatro’da tiyatro yapmaya başlayan oyuncu o sırada Bilgi Üniversitesi’nde Reklamcılık ve yan dal Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu.
Erasmus programıyla katıldığı Amsterdam’dan döndükten sonra Craft Oyunculuk atölyesine başlayıp oyunculuk eğitim hayatına sürdü.
3 yıl boyunca Eric Morris, Stanislavski ve Meisner teknikleri üzerine eğitimler aldıktan sonra 2019’ta mezun oldu.

Oynadığı Dizileri Ve Filmleri

Oyunculuk dışında oyun metinleri, hikaye, şarkı sözü ve senaryo yazmakla ilgilenen oyuncu şarkı söylemeyi, yazmayı, hayal kurmayı ve tabi ki tiyatroyu çok seviyor.
2016’da Ara Beni isimli kısa filmde oynadı.
Yer aldığı kısa filmlerde sergilediği oyunculuk performansları aracılığıyla; Craft Okulu ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ve Tevfik d’Or Yarışması En İyi Kadın Oyuncu ödüllerine layık görüldü.

17 Mar 2017’den bu yana İstanbul Old City TV isimli YouTube kanalında İstanbul’u anlatan videolar hazırladı.
2018’de Show Tv ekranlarında yayına giren Keşke Hiç Büyümeseydik dizisinde İlkay karakterini oynadı.
2019’da Masallardan Geriye Kalan isimli sinema filminde oynadı.
2020’de Krispi reklam filminde yer aldı.
Yine aynı yıl TRT 1 ekranlarında uzun yıllardır devam eden Seksenler dizinin oyuncu kadrosuna dahil oldu.
Dizide Suna kişiliği ile seyirci karşısına çıktı ve sergilediği oyunculuk performansı ile büyük beğeni aldı.

Boy Ve Kilosu

Famelog Talent manejarlik ajansına kayıtlı olarak kariyerini sürdüren tecrübeli oyuncu bunun yanı sıra İngilizce Drama eğitmenliği de yapmaktadır. Çok donanımlı bir isim olan Eda Akalın İngilizce, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere toplamda 3 dil biliyor. Yengeç burcudur. 1.76 boyundadır ve 60 kilodur.

Esasen Nereli?

Oyuncunun aslen nereli olduğu bilgisine ulaşamadık. Evli olup olmadığı yahut sevgilisi olup olmadığı da araştırılan konular içindeydı fakat bu bilgi de mevcut değil.

Sosyal Medya Adresleri

Oyuncunun bilinen bir Facebook ve Twitter adresi yok fakat İnstagram kullanıyor. Bu yazının hazırlandığı sırada 3.052 takipçisi bulunmaktadır.

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/edaakaln/

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.