Seksenler Dizisi Mikser Melahat Kim? Özlem Tokaslan Kimdir? Kaç Yaşında? Oynadığı Dizileri Ve Filmleri

25.10.2021
401
Seksenler Dizisi Mikser Melahat Kim? Özlem Tokaslan Kimdir? Kaç Yaşında? Oynadığı Dizileri Ve Filmleri

Seksenler Dizisi Mikser Melahat Kim? Özlem Tokaslan Kimdir? Kaç Yaşında? Oynadığı Dizileri Ve Filmleri, biyografi sitemizde, Seksenler Dizisi Mikser Melahat Kim? Özlem Tokaslan Kimdir? Kaç Yaşında? Oynadığı Dizileri Ve Filmleri başlığı altında makale bir araya getirdik. Seksenler Dizisi Mikser Melahat Kim? Özlem Tokaslan Kimdir? Kaç Yaşında? Oynadığı Dizileri Ve Filmleri biyografisi yazımızda…

Başlıklar

Seksenler Dizisi Mikser Melahat Kim? Özlem Tokaslan Kimdir? Kaç Yaşında? Oynadığı Dizileri Ve Filmleri

Oyuncu Özlem Tokaslan şu aralar olduğu projelerle bi hayli gündemde olan bir oyuncu. Seksenler dizisinde Mikser Melahat olarak oyunculuk kariyerine devam eden usta sanatçının yeni dizi olan Mevlana dizisinde de bulunacağı bilgisi verildi. Bu nedenle tecrübeli oyuncunun kim olduğu, kaç yaşında ve nereli olduğu gibi çeşitli konular arama motorlarında çok fazla aranmaya başladı.

Özlem Tokaslan Kimdir?

Evli mi? Boyu, kilosu ve burcu ne? Gibi sorular da son derece merak ediliyor ve araştırılıyor. Bu nedenle sizleri bilgilendirebilmek için tecrübeli oyuncu ile ilgili bir biyografi yazısı bir araya getirdik. Yazımızda şimdiye kadar yer aldığı dizileri ve filmleri elimizden geldiğince eksiksiz bir biçimde siz değerli okurlarımıza aktarmaya çalışacağız. Kullandığı sosyal platform mecralarının da adreslerini yazımıza ekledik. Şimdi dilerseniz kıymetli oyuncumuz ile ilgiliki ayrıntılı ve güncel biyografi yazımızla sizleri baş başa bırakalım.

Kaç Yaşında?

Özlem Tokaslan tiyatro, dizi ve sinema filmi oyuncusudur.
13 Kasım 1973 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi.
İlkokul ve orta okulu İzmir’de okudu.
1997 senesinde Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı Bölümü’nden mezun oldu.
Üniversite senelerından bu yana tiyatro oyunlarında sahne almaya başladı.

Tiyatro Kariyeri

Mezun olur olmaz 1997-1998 tiyatro sezonunda, yeni kurulan Van Devlet Tiyatrosu’nda ”anlaşmali sanatçı” olarak çalışmaya başladı. Bir yıl sonra ”stajyer sanatçı”, ondan bir yıl sonra da ”kadrolu sanatçı” olarak profesyonel tiyatro yaşamına ilk adımını attı.
Değerli sanatçı Van’da uzun yıllar boyunca zor şartlar altında çocukların tiyatro eğitimi almasını sağladı.

1998-1999 sezonunda oyuncu Süleyman Atanısev ile birlikte tiyatroya gönül vermiş Van’lı gençlerden bir araya gelen ”Van Bölge Tiyatrosu” adında bir özel tiyatronun kuruluş, eğitim ve repertuar çalışmalarını yürüttü.

1999-2000 sezonunda ilk yönettiği çocuk oyunu olan ”Masallarla Yeniden”in afiş tasarımını ilköğretim okulları düzeyindeki çocuklarla birlikte gerçekleştirmek için bir resim ve oyun afişi yarışması organize etti.
Birincilik ödülü alan çalışma ”Masallarla Yeniden” adlı oyunun afiş tasarımında değerlendirilirken, yarışmaya katıla tüm eserler oyun oynandığı müddetçe Van Devlet Tiyatrosu fuayesinde sergilendi.

Aynı sezon Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü aracılığıyla kurulan Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Eğitim Birimi’nin Van sorumlusu olarak vazifelendirildi.
Hemen sonrasında sahne amiri Murat Tangal’ın kaleme aldığı projeyi hayata geçirerek, Van’da ilk kez ”HER OKUL BİR TİYATRO” sloganıyla ” 1. Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği”nin organizasyonunu gerçekleştirdi.

Doğu Anadolu’daki çocuk ve Gençlik Tiyatrosu hareketinin başlamasına neden olan bu şenliğin gelenekselleşmesi için gereken alt yapıyı oluşturmak maksadıyla; öğretmenlerin drama eğitimi almasını, her okulun bir tiyatro arşivi oluşturmasını yarayacak kapsamlı ve sistematik çalışmaların programlama ve yürütmesini organize etti.

Yine aynı sezon Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesinde bir üniversite tiyatro topluluğu kurulması için girişimlerde bulundu.
Kuruluş ve eğitim çalışmalarını yürüttü.

2000-2001 sezonunda Van Devlet Tiyatrosu repertuar kurulunun başkanlığını yaptı.
Yine aynı senelerda Van Devlet Tiyatrosu Müdürlüğünce çocuklara ve gençlere yönelik açtığı ”Tiyatro Kulübü”nün kuruluş çalışmalarında vazifelendirildi.
Tiyatro Kulübü bünyesinde açılan kursların eğitim koordinatörlüğünü ve danışmanlığını yaptı.
Kuruluşunda çalıştığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nun danışmanlığını ve eğitmenliğini yaptı.

2003 – 2004 sezonunda Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Türkçe Öğretmenliği Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak ”Tiyatro ve Canlandırma” adlı derslere girdi.
Van’da büyük çabalarla gelenekselleşen ”Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği”nin danışmanlığını yaptı.

2004-2005 sezonunda Van’da son kez çocuklara veda ettiği ”Güle Güle Arkadaşım” adlı çocuk oyununu yönetti.

2005-2006 sezonunda Ankara Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu.
Aynı sezon yazarı aracılığıyla kendisine ithaf edilmiş olan ”Sevgili Hayat” adlı oyunla Ankara seyircisine ”merhaba” dedi.

2011-2012 tiyatro sezonunda gerçekleşen Van depreminin sonrasında 11. Akdamar Çocuk Ve Gençlik Tiyatroları Şenliğini’nin proje tasarım ve genel koordinatörlüğünü yaptı.
Deprem sonrası gerçekleşen bu şenliğin tüm üretim süreçlerini konu alan “Bir Yokmuş Bir Varmış” adlı belgeselin proje tasarım ve yapımcılığını gerçekleştirdi.

İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Şan Eğitimi alan oyuncu televizyon kariyeri boyunca da eş zamanlı olarak tiyatro oyunlarında sahne almaya sürdü.

Oynadığı Dizileri Ve Filmleri

Televizyon dünyasına adımını 2007 senesinde yayına giren Hakkını Helal Et adlı dizi ile attı. Bu dizide Sebahat karakterini oynadı.
2009 senesinde Ömre Bedel adlı dizide hemen hemen 2 yıl boyunca Raziye rolü ile yer aldı.
2011’de Zehirli Sarmaşık dizisinde Mahinur kişiliğine hayat verdi.
2012 senesinde yayına giren Dila Hanım adlı dizide Hayriye kişiliği ile seyirci karşısına çıktı.
2014 senesinde yayınlanmaya başlayan Güzel Köylü dizisinde rol aldı.
2016’da No: 309 adlı dizide Yıldız karakterini oynadı.
2017’de Ufak Tefek Cinayetler dizisinde oynadı.
2018 – 2019 senelerında Erkenci Kuş dizisinde Mevkibe karakterini oynadı.
Bu dizide sergilediği oyunculuk performansı ile seyircinin takdirini toplamayı başardı.
2020 senesinde TRT 1 ekranlarında yayına giren Seksenler dizisinde Mikser Melahat kişiliği ile yer almaya başladı.
Yakın gelecekte Mevlana dizisinin oyuncu kadrosu içinde “Kıramana” rolü ile bulunacağı bilgisi verildi.

Filmleri

Usta oyuncu bir çok sinema filminde de oynadı.
Yalancı, Yabancı, Hicran ile Melek, Dedemin Fişi, Görümce, Bütün Saadetler Mümkündür, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? olduğu filmlerden bazılarıdır.

Evli Mi?

Özlem Tokaslan Mart 2015 tarihinde Haluk Sarıbaş’la evlendi.
Devlet tiyatrolarından emeklidir. Esasen İzmirlidir.
Oyunculuk kariyerinde uzun yıllar edindiği tecrübeyle şimdilerde farklı zamanlarda oyunculuk eğitimleri de vermektedir.

Boy Ve Kilosu

Aynı zamanda sesi de güzel olan sanatçı bazı müzik çalışmaları da yapmıştır.
Akrep burcudur. 1.65 boyundadır ve 78 kg ağırlığındadır.

Sosyal Medya Adresleri

Usta sanatçı İnstagram ve Twitter’ı aktif olarak kullanmaktadır. Facebook sayfası da bulunan oyuncunun bunun yanı sıra kişisel bir web sitesi de bulunmaktadır. Bu yazının hazırlandığı an saygınlığı ile Twitter hesabında 4.870 takipçisi bulunmaktadır. Mavi tıklı resmi İnstagram hesabında ise 328.000 takipçisi bulunmaktadır.

Twitter Adresi https://twitter.com/ozlemtokaslan

İnstagram Adresi https://www.instagram.com/ozlemtokaslan/

Kişisel Web Sitesi http://ozlemtokaslan.com/

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.