Sedef Kabaş Kimdir

30.09.2021
309
Sedef Kabaş Kimdir

Sedef Kabaş Kimdir?, biyografi bölümünde Sedef Kabaş Kimdir? biyografisi ile sizlerleyiz. Sedef Kabaş Kimdir? , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Sedef Kabaş Kimdir? – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Sedef Kabaş Kimdir

Sedef Kabaş Kimdir?

Sedef Kabaş, 2007 senesinde kurulmuş olan Sedef Kabaş Eğitim, Danışmanlık ve Koçluk şifrketinın sahibidir. 1970 senesinde Londra’da dünyaya gözlerini açan Sedef Kabaş’ın annesi Mualla Kabaş ve babası bir mücevher tasarımcısı olan Mehmet Kabaş’tır. Sedef Kabaş lisans öğrenimini 1992 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır. Ardından Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Boston Üniversitesi’nde televizyon haberciliği bölümünden de mezun olmuştur. Sedef Kabaş bunun da sonrasında Fullbright bursu kazanarak yüksek lisansını da tamamlamıştır.

1995 senesinde Türkiye’ye dönüş yapan Sedef Kabaş, Marmara Üniversitesi’nde Genel Gazetecilik Bölümü’nde Röportaj, Söyleşi ve Soru Sorma üzerine bir tez yazarak 2006 senesinde doktorasını da yapmıştır. Sedef Kabaş, Atlanta CNN International’da çalışmakta olan bir gazetecidir. Görev boyunca Avrupa, Balkanlar ve Ortadoğu olmak üzere bir çok haber hazırlamıştır. Hatta Almanya’da Türk Döneri isimli haber ile 1998 senesinde CNN World Report, en iyi ekonomi haberi ödülünü de almaya hak elde etmiştir.

Sedef Kabaş, 2001 ve 2011 senelerı içinde Pera İstanbul, Bahçeşehir Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi ve İstanbul Akademi ‘de medya ilişkileri, ses ve beden dili, diksiyon, sunum becerileri, etkili haber yazımı, röportaj tekniklerikonuları üzerine dersler vermiştir. Sedef Kabaş, Power FM radyosunun kurucu ekibinde de yer alarak katkıda bulunmuştur. Burada haber bültenlerini hazırlayarak sunmuştur.

Sedef Kabaş, ATV ekranlarında Dönence, TV8 ekranlarında Sesli Düşünenler, NTV ekranlarında Portreler, Sky Türk ekranlarında Haber Ötesigibi bir çok kanalda programlar hazırlayarak sunmayı başarmıştır. Ayrıca TRT2 ekranlarında da Medya Medya isimli programı hazırlamış ve sunmuştur. Sedef Kabaş, ekonomi, sanat, spor, medya ve siyaset dünyasının bilinen isimleri ile röportajlar yaparak bir çok ödüle layık görülmüştür.

2007 yılına gelindiğinde Sedef Kabaş Eğitim, Koçluk ve Danışmanlık şirketini kurmayı başarmıştır. Hala daha bu alanlarda üst düzey yöneticilere eğitimler vermektedir. Konuları içinde etkili hitap, itibar yönetimi, ikna ve etkileme, medyanın gücünden yararlanma, etkili önderlik, kişisel imaj ve iletişim, medya bulunmaktadır. Bu konular ile ilgili bir çok koçluklar ve kurumsal eğitimler vermektedir.

Sedef Kabaş seminer ve konferanslarda da konuk konuşmacı olarak katılarak, tecrübelerini, iletişim, son trendleri ve pratik bilgileri insanlara aktarmaktadır. Birçok fuar ve basın toplantısında da İngilizce ve Türkçe olarak MC olarak görev yapmış ve yapmaktadır. 27 Haziran 2009 tarihinde Sedef Kabaş, Rıdvan Yirmibeşoğlu ile dünya evine girmiştir. 2010 senesinde bu evlilikten Yavuz isimlerinde bir oğulları bulunmaktadır. En son Sedef Kabaş; 17 Aralık’ta atmış olduğu tweette “takipsizlik kararı veren hakimin ismini unutmayın” dediği için yargılanmıştır.

Sedef Kabaş’ın Yazdığı Kitaplar

  • 2003 – Sesli Düşünenler
  • 2005 – Zamanı Dize Getirenler
  • 2007 – 41 Kadın 41 Öykü – İpek Dokulu Başarılar
  • 2009 – Soru Sorma Sanatı
  • 2008 – 60 Kadın 60 Öykü
  • 2010 – Hayatını Seçen Kadın

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.