Sedef Kabaş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
303
Sedef Kabaş kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sedef Kabaş kimdir?, biyografi sitemizde Sedef Kabaş kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sedef Kabaş kimdir? kaç yaşında?, Sedef Kabaş kimdir? memleketi neresi, Sedef Kabaş kimdir? evi nerede, Sedef Kabaş kimdir? nereli, Sedef Kabaş kimdir? instagram, Sedef Kabaş kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sedef Kabaş kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sedef Kabaş
Doğum tarihi: 1 Ocak 1970
Doğum yeri: Londra
Boy: 1.70 cm
Kilo: 67 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Rıdvan Yirmibeşoğlu ile)
Meslek: Akademisyen, Gazeteci, Sunucu, Yazar
İnstagram hesabı için tıklayın

Sedef Kabaş nereli? Kaç yaşında?

Sedef Kabaş kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu? Sedef Kabaş eşinden ayrıldı mı, eşi kim, çocuğu var mı, geçmişte ne kazası geçirdi, neden hastanede oldu, gençliği, kariyeri, kısaca yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sedef Kabaş yaşamı ve biyografisi

Sedef Kabaş Türk haber sipikeri, akademisyen, gazeteci, sunucu ve yazardır. Türk ulusal televizyonlarda haber spikerliği ve kaleme almış olduğu kitapları ile tanınmaktadır.

Sedef Kabaş kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu

Sedef Kabaş 1 Ocak 1970 senesinde Birleşik Krallık Londra’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Londra’da başladı. Üniversite eğitim hayatına İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde sürdü ve 1992 senesinde mezun oldu. 1993 senesinde Boston Üniversitesi’nde Televizyon Haberciliği alanında yüksek lisansını burslu olarak bitirdi. Ardından doktorasını İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim alanında yaptı.  Sedef Kabaş televizyon ve medya dünyasına ilk Türk gazeteci olarak Atlanta CNN International’da adım attı. Bir sonraki kariyer durakları, ATV, NTV, TRT 2, SKY Türk, TV8, TELE 1 kanalları oldu. Sedef Kabaş bir dönem TRT 2 ekranlarında “Medya Medya” programını sundu. 2019 senesinde TELE 1 ekranlrında haber sunmaya başladı.

Sedef Kabaş gençliği

2007 senesinde Sedef Kabaş Eğitim Merkezi’ni kurudu ve  iletişim koçluğu yapmaya başladı. Sedef Kabaş İstanbul Boğaziçi Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Kültür Üniversitesi’nde Etkili iletişim ve Medya alanlarında dersler verdi. “Ekranların en iyi soru soran gazetecisi” olarak adlandırılan  Sedef Kabaş, günmüzde hem youtube kanalı üzerinden, hem de çeşitli okul ve davetlerde konferans ve seminerler vermektedir.  Sedef Kabaş özel yaşamında 2009 senesinde Rıdvan Yirmibeşoğlu ile nikah masasına oturdu ve 2010 senesinde “Yavuz” adını verdikleri bir oğlu dünyaya gözlerini açtı.

Sedef Kabaş sunuculuğu, haber spikerliği, akademisyenlik meslekleri dışında kitaplar da kaleme aldı. 2020 yılına kadar toplamda 6 kitap kaleme aldı. 2020 senesinde TELE1 ekranlarında haber sunmaya sürdürmektedir.

Sedef Kabaş kitapları

Sedef Kabaş kaleme aldığı kitaplar aşağıda bulunmaktadır.

  • Sesli Düşünenler
  • Zamanı Dize Getirenler
  • İpek Dokulu Başarılar
  • Soru Sorma Sanatı
  • Hayatını Seçen Kadın 
  • Muazzam Muazzez
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.