Seda Selek Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
413
Seda Selek Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Seda Selek Kimdir?, biyografi sitemizde Seda Selek Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Seda Selek Kimdir? kaç yaşında?, Seda Selek Kimdir? memleketi neresi, Seda Selek Kimdir? evi nerede, Seda Selek Kimdir? nereli, Seda Selek Kimdir? instagram, Seda Selek Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Seda Selek Kimdir? Biyografi

Seda Selek Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi

Haber Global “Türkiye’de Sabah” programı spikeri kimdir? Haber Global ekranlarında bulunan spiker Seda Selek önceden Kanal 24 televizyonunda “Kadınlar Meclisi”  adlı programın moderatörlüğünü ve “Günün Manşeti”, “Esas Mesele” isimli programları sunmuştur.

Seda Selek şimdilerde Türkiye’nin yeni haber kanalı Haber Global’in ekran yüzü oldu.  ‘’Türkiye’de Sabah” programını sunan spikere ilişkin en fazla Seda Selek yaşı, doğum tarihi ve kiminle evli olduğu sorularının bunun yanında Seda Selek ne oldu, Seda Selek hangi kanalda ve Tunç Arslanalp Seda Selek en fazla arama sorguları içinde yer almıştır.

Kim kimdir? Bölümümüzde Spiker Seda Selek yaşamı ve biyografisine ilişkin bilgileri ve kariyer yolculuğunu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.

Sunucu ve spiker Seda Selek 1976 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim ve öğrenimine burada başladı. Üniversiteyi İstanbul Marmara Üniversitesi Turizm Otelcilik bölümünde bitirdi.

Medya kariyerine 2000 senelerının başında “Number One Tv” ile merhaba dedi.  Bu süreci ardından TV8 ekranlarında haber spikerliği yaparak sürdürdi. TV8’de çalışmalarını sürdürdükten sonrabu kez TGRT ekranlarında haper spikeri olarak ekranda yerini aldı.

Kariyer basamaklarına Kanal 24’te devam eden Seda Selek burada çeşitli programlara imza attı. Burada “Kadınlar Meclisi”, “Esas Mesele”  ve “Günün Manşeti” adlı programları sundu.

Özel yaşamında aynı meslekte bulunan Tunç Arslanalp ile 2008 senesinde evlendi. Bu evliliklerinde “Duru” isminde bir kızları bulunmaktadır.

2012 senesinde Kanal 24 ekranlarında canlı yayında fenalaşması ile gündeme gelmişti.

Bu başarılarının sonrasında Seda Selek şimdilerde Haber Global televizyon kanalının ekran yüzü oldu. Sabahları haber sunan Seda Selek adını verdiği “Seda Selek ile Türkiye’de Sabah” programını sağlamaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.