Seda Öğretir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
255
Seda Öğretir kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Seda Öğretir kimdir?, biyografi sitemizde Seda Öğretir kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Seda Öğretir kimdir? kaç yaşında?, Seda Öğretir kimdir? memleketi neresi, Seda Öğretir kimdir? evi nerede, Seda Öğretir kimdir? nereli, Seda Öğretir kimdir? instagram, Seda Öğretir kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Seda Öğretir kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Seda Öğretir
Doğum tarihi:  4 Ocak 1980
Doğum yeri:  İstanbul
Boy: 1.65 cm
Kilo: 52 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Cem Öğretir ile)
Meslek: Sunucu, Spiker, Muhabir
İnstagram hesabı için tıklayın

Seda Öğretir nereli? Kaç yaşında?

Seda Öğretir kimdir, eşi, kiminle evli, nereli, doğum tarihi, boyu, kitap, estetik oldu mu, estetiksiz hali Cem Öğretir eşinden ayrıldı mı? Cem Öğretir eşi Seda Öğretir yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Seda Öğretir yaşamı ve biyografisi

Seda Öğretir Türk sunucu ve haber spikeridir. NTV ekranlarının daimi yüzüdür. Eşi haber spikeri ve sunucu Cem Öğretir’dir.

Seda Öğretir 4 Ocak 1980 tarihinde Eskişehir’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Eskişehir’de başladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitim hayatına Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-TV bölümünde sürdü.

Mesleki kariyerine 2001 senesinde başladı. 2001 senesinde İstanbul’a gelen Seda Öğretir ilk kez Beyaz Show programında Beyazıt Öztürk desteği ile yapım yardımcısı olarak görev aldı. Güzel sipker Seda Öğretir ardından eğitimi için Ayşenur Arslan ve Deniz Arman gibi bilinen simalardan özel dersler aldı. Bu zamanlarda tanıştığı merhum ve duayen usta gazeteci Mehmet Ali Birand’ın aracılığıyla Euro D kanalında çalışmaya başladı. Yaz ayı kendisi için büyük bir fırsat oldu ve hafta sonları Kanal D ekranlarında haber sunmaya başladı.

Profesyonel olarak 2009 senesinde CNN Türk ekranlarına transfer oldu. Burada Serdar Cebe ile birlikte “Bugün” adlı programını sundu. Daha sonra NTV ekranlarına geçti. 2006 senesinde kendi camiasından Cem Öğretir ile evlendi. 2012 senesinde “Ada” isminde bir çocukları dünyaya gözlerini açtı.

Seda Öğretir “Kefi’nin Maceraları” adlı 2 kitabı yayınlanmıştır.

Seda Öğretir kitapları

  • Kefi’nin Maceraları / Kefi Tarihin Peşinde
  • Kefi’nin Maceraları / Uçan Balık Kefi

Seda Öğretir hangi kanallarda çalıştı?

Seda Öğretir çalıştığı TV kanalları ve sunduğu programlar aşağıda listelenmiştir.

  • 2020 – NTV – Ana Haber Spikeri
  • 2011 – NTV – Haber Spikeri
  • 2009 – CNN Türk – Serdar Cebe ile birlikte “Bugün”
  • 2009 – CNN Türk – Haber Spikeri
  • 2004 – Kanal D – Hafta sonu Haberleri
  • 2003 – Euro D  – Haber Merkezi
  • 2001 –Kanal D – Beyaz Show – Yapım Yardımcısı
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.