Seçkin Piriler Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
323
Seçkin Piriler Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Seçkin Piriler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Seçkin Piriler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Seçkin Piriler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Seçkin Piriler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Seçkin Piriler Kimdir-Biyografisi ve Hayatı

Bir dönemin popüler mankenlerinden ve oyuncularından olan Seçkin Piriler kimdir ve hangi yapımlarda yer almıştır. Seçkin Piriler mankenlik yaşamına nasıl başlamıştır, kaç yaşındadır, aslen nerelidir ve kiminle evlenmiştir, ailesi kimdir gibi tüm soruları bu yazımız aracılığıyla öğrenebilirsiniz.


Seçkin Piriler Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

1980 senesinde İstanbul’da doğan Seçkin Piriler, uzun yıllar boyunca mankenlik ve modellik çalışmalarıyla tanınmış bir kişidir. Ailesi ile ilgili çok geniş bir biçimde bilgi sahibi olunmaması ile birlikte Seçkin Piriler nerelidir sorusu için İstanbul cevabı verilmek ile birlikte kariyeri boyunca her zaman İstanbul’da yaşamını sürdürmüştür. Seçkin Piriler, genç yaşında başladığı modellik yaşamını sürdürirken, 1998 senesinde özel bir kanalda gerçekleştirilen Elite Model Look yarışmasına katılmıştır.

Bu yarışmada almış olduğu ikincilik derecesi ile birlikte daha çok tanınan ve popüler bir hale gelen Piriler, sonrasında bir çok değişik yapımda yer almış, bir çok ünlü marka için modellik ve mankenlik gerçekleştirmiştir. Bu markalar içinde Beymen, Vakko, Donna Karan ve Marks and Spencer gibi bir çok önemli koleksiyonun ürünleri bulunmaktadır.

Bilindiği üzere İstanbullu olan Seçkin Piriler, sinema çalışmalarında yer almasından çok öncedensinde 2003 senesinde Kırmızı Pabuçlar adı ile bir albüm çıkarmış ve bu albümde bazı şarkıları ile çok ilgi çekici bir liste oluşturmuştur. Bu albümde bulunan Kırmızı Pabuçlar şarkısı için söz müzik hususunda Cankut Bayhan ve düzenleme için Onur Betin ile birlikte çalışmış ve bu şarkı için video klip çalışması düzenlenmiştir. Albüm sonrasında başka bir müzik çalışması bulunmayan Seçkin Piriler özellikle sinema filmlerinde rol almıştır.


Seçkin Piriler’in Sinema Dünyasına Girişi

Seçkin Piriler sinema dünyasında ilk defa 2004 senesinde Ferdi Eğilmez aracılığıyla yönetilen Hababam Sınıfı Askerde filminde tanınmıştır. Periler, bu film kapsamı içinde Asker Nazlı karakteri ile oyunculuğa başlamış ve Hülya Avşar, Mehmet Ali Erbil, Şafak Sezer, Mehmet Ali Alabora, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Ceyhun Yılmaz, Peker Açıkalın, Volkan Severcan, Zihni Göktay, Nejat Birecik ve Halit Akçatepe gibi ünlü isimler ile rol almıştır. Daha sonrasında bir çok oyuncunun tekrar oynadığı Hababam Sınıfı Üç Buçuk filminde de Alara rolü ile seyirci karşısına geçmiş ve yine 2005 senesinde Dağlar Dağımdır adlı TV filminde rol almıştır.

Bir dönemler popüler bir biçimde takip edilen Maskeli Beşler film serisinin Maskeli Beşler İntikam Peşinde bölümü için Tekin’in Eşi rolü ile Seçkin Piriler kameralar karşısına geçmiş ve sinema kariyerini sürdürmüştür. 2018 yılı itibariyle Seçkin Piriler kaç yaşındadır sorusu için 38 yaşında olduğu söylenebilir. 38 yaşında halen televizyon çalışmalarını ilerleten Piriler en son 2007 senesinde Çılgın Dershane filmi ile sinemada yer almıştır.

Bilinen sinema filmleri dışında Seçkin Piriler 2004 senesinde TV dizisi Türkü Filmi ve 2005 senesinde yine bir TV filmi olan Horoz Sedat yapımında da yer almıştır. Televizyon yapımları hususunda Şeytan TV dizisinde rol alarak mesleğini sürdürmüştür.


Seçkin Piriler’in Özel Hayatı

Seçkin Piriler özel yaşamında en fazla Duman grubu solisti Kaan Tangöze ile yaptığı evlilik aracılığıyla ön plana çıkmıştır. 2010 senesinde dört senedir süren birlikteliğini evliliğe taşıyan Piriler, Kaan Tangöze ile olan bu evliliğinden iki çocuk sahibi olmuştur. Tangöze ve Seçkin Piriler, Hakan ve Volkan adında iki oğullarıyla birlikte bir çok defa kameralar karşısında bulunmuştur. 2016 senesinde Kaan Tangöze’nin Kıvılcım Ural ile olan ilişkisi sonrasında çift, anlaşmalı boşanma yoluna giderek tek celsede boşanmayı tercih etmişlerdir. Bu ayrılıktan sonra uzun bir süre çift televizyonda ve magazinde yer almayı da sürdürmüştür.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.