Şebnem Paker Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

27.10.2021
145
Şebnem Paker Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Şebnem Paker Kimdir? Biyografisi, bölümünde Şebnem Paker Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Şebnem Paker Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Şebnem Paker Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Şebnem Paker

Şebnem Paker, 1973 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. Şebnem Paker, 1992 ve 1996 senelerı içinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Gitar Bölümü’nde eğitim gördü. 1996 senesinde Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümü’nü kazanan Paker, aynı yıl Eurovision Şarkı Yarışması’na Beşinci Mevsim adlı parça ile katıldı ve 12. oldu.

Şebnem Paker, 1997 senesinde ise Grup Etnik ile birlikte, müziği Levent Çoker’e ve kelimeleri Mehtap Alnıtemiz’e ait Dinle adlı parça ile 3. olarak Türkiye’nin o zamana kadar ki  Eurovision’daki en iyi derecesini elde etmiş oldu.

1998 Yılında, Eurovision Şarkı Yarışması için gönderilecek Çal adlı parça ile katıldıysa da, jüri aracılığıyla Tarkan Tüzmen’in seslendirdiği “Unutamazsın” adlı parça yarışmada Türkiye’yi temsil etti.

1998 senesinde TRT’nin gerçekleştirdiği Ulusal Final’de bir kez daha yarışarak her geçen sene Eurovision’da daha başarılı bir sonuç elde etme düşüncesini kelimelerine ekledi. Lakin kullandığı etnik Türk enstrümanları ile bezeli ve hareketli ezgisi ile Avrupalı dinleyicilerin de ilgisini çekebileceği düşünülen “Çal” isimli parçayla hedeflediği başarıyı elde edemeyerek, o sene Türkiye’yi temsil etme hakkını kazanamadı. Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Şan Bölümü’nden 2000 senesinde mezun oldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.