Şaziye İvegin kimdir, Şaziye İvegin kaç yaşında?

06.11.2021
216
Şaziye İvegin kimdir, Şaziye İvegin kaç yaşında?

Şaziye İvegin kimdir, biyografi bölümünde Şaziye İvegin biyografi sayfası ile karşınızdayız. Şaziye İvegin kaç yaşında?, Şaziye İvegin memleketi neresi, Şaziye İvegin facebook, Şaziye İvegin nereli, Şaziye İvegin instagram, Şaziye İvegin ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Şaziye İvegin kimdir? başlığımızın detayları..

Şaziye İvegin Kimdir – Şaziye İvegin Biyografi

Şaziye İvegin, 1982 senesinde  Adana’da dünyaya gelmiştir. Anadolu Üniversitesi’nde İşletme bölümünden mezun olmuştur. Basketbol kariyerine Botaşspor da başlayan Şaziye İvegin daga sonra Fenerbahçe ve Galatasaray basketbol takımlarında oynamış ve milli olmayı da başarmıştır.

Milli kadın basketbol oyuncusu Şaziye İvegin  2012 London ve 2016 Rio Olimpiyatlarına katılmış 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası ve 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonasında sahaya çıkmıştır. Bornova Beckerspor’a transer olmuştur. Şaziye İvegin Türkiye de kadın basketbol anlamında Türkiye’nin en kariyerli oyuncularından biridir.

Murat Can Üner ile 2013 senesinde evlenmiştir. 2018 de Kerem isminde bir oğlu olmuştur.

 Survivor 2020 kadrosunda bulunan bulunacak Şaziye İvegin, Survivor 2020 de  atış oyunlarında açık ara ünlüler takımının en tecrübeli ismi olacak.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.