Savcı Sayan Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

15.09.2021
472
Savcı Sayan Kimdir? – Kaç yaşında? – Aslen nereli

Savcı Sayan Kimdir?, biyografi bölümümüzde Savcı Sayan Kimdir? başlığı ile karşınızdayız. Savcı Sayan Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Savcı Sayan Kimdir? – Kaç Yaşındadır? – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Savcı Sayan
Meslek Siyasetçi
Yaşı 50 (1971-01-01)
Boyu
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Gülşah Sayan
Doğum Yeri Ağrı

Savcı Sayan Kimdir? Biyografi

Savcı Sayan, 1971 senesinde Ağrı’nın Tutak beldesinde dünyaya gelmiştir. 24 çocuklu bir ailenin 12’inci çocuğu olarak doğmuştur ve 23 kardeşe sahiptir.

Yüksek üniversite eğitimini İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamlamış ve sonrasında ‘Pedagojik Formasyon’ alanında eğitim almıştır.  

Birkaç okulda öğretmen olarak görev alan Savcı Sayan, siyasete Cumhuriyet Halk Partisi ile atılma kararı almıştır.  

12 Eylül darbe zamanında kapatılmış olan Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’nın 1996 senesinde tekrar aktif hale getirilmesi ile pay sahibi olmuş ve 1996-2000 senelerı aralığında da İl ve İlçe gençlik kollarının MYK kullanıcı hesabıni üstlenmiştir.  

Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarında da kullanıcı hesabı bulunan Sayan, bunun bunun yanında Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde gerçekleşen ‘Töre Cinayetleri’ ile ‘Kadınların Eğitimleri’ konularında çok sayıda çalışmaya imza atmıştır.

Uzun bir dönem CHP’de bulunan başarılı siyasetçi, Deniz Baykal’ın istifa kararını ağlayarak dinlemesi ile de dikkatleri çekmiştir.  

Yoluna Adalet ve Kalkınma Partisi ile devam etmeye karar verdikten sonra 2015 senesinde AK Parti İzmir milletvekili adayı olmuş fakat seçilememiştir.  

Sayan, 2019 Türkiye Yerel Seçimleri’nde AK Parti Ağrı Belediye Başkanlığı’na adaylığını koymuş ve seçilmeyi başarmıştır.  

Gülşah Sayan ile evli ve bir çocuk sahibi olan Savcı Sayan, şimdilerde de Ağrı Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdürmektedir. Ayrıca tarım ve inşaat sektörüyle de uğraşmaktadır.  

14 Aralık 2020 Pazartesi 15:47 14 Aralık 2020 Pazartesi 15:49
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.