Sara Uluçay kimdir, Sara Uluçay kaç yaşında?

07.11.2021
404
Sara Uluçay kimdir, Sara Uluçay kaç yaşında?

Sara Uluçay kimdir, biyografi bölümünde Sara Uluçay biyografi sayfası ile karşınızdayız. Sara Uluçay kaç yaşında?, Sara Uluçay memleketi neresi, Sara Uluçay facebook, Sara Uluçay nereli, Sara Uluçay instagram, Sara Uluçay ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Sara Uluçay kimdir? başlığımızın detayları..

Sara Uluçay Kimdir – Sara Uluçay Biyografi

1990 İstanbul doğumlu diyetisyen sosyal platform fenomeni Sara Uluçay, üniversite eğitimini 2019 senesinde İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünde bitirdi. Lisans eğitimi devam ederken mesleki kariyerine klinik beslenme, sporcu beslenmesi ve halk sağlığı beslenmesi gibi çeşitli alanlarda birden fazla farklı alan ve kurumlarda çalışarak deneyim elde etmiştir.

Bu zamana kadar beslenme konus üzerinde birden fazla seminer ve konferansa katılan ve bilgi birikimini genişletme fırsatı yakalayan Sara Uluçay, İstanbul’da Acıbadem, Çapa Tıp ve Universal Hastanesi gibi saygınlığı yüksek kurumlarda staj yapma olanağı buldu. 

Lisans bitirme tezini ”Sporcularda Egzersiz Performansında Ergojenik Destek ve Suplement Kullanımı” başlığı altında yazan Sara Uluçay, özellikle sporcu beslenmesi konusu üzerinde yoğunlaşmıştır. Asıl hedefinin insanlara sağlıklı ve doğru beslenme alışkanlığı kazandırmak ve bu sayede kilo yönetimini sağlamak olarak söyleyen Sara Uluçay bunun yanı sıra bireylerde yalnızca zayıflamaya yönelik değil genel vücut kompozisyonlarını iyileştirip geliştirmeyi de kendine amaç edindiğini belirtiyor.

Sosyal medya hesabını da aktif olarak tercih ederek Sara Uluçay’ın Instagram üzerinde hemen hemen 80 bin takipçisi yer alıyor.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.