Şansal Büyüka Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

25.10.2021
265
Şansal Büyüka Kimdir? Biyografi Sayfası Sayfası

Şansal Büyüka Kimdir? Biyografisi, bölümünde Şansal Büyüka Kimdir? Biyografisi sayfası ile karşınızdayız. Şansal Büyüka Kimdir? Biyografisi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Şansal Büyüka Kimdir? Biyografisi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Şansal Büyüka

Şansal Büyüka, 8 Ocak 1947 senesinde Sakarya’da dünyaya geldi. Şansal Büyüka’nın Babası Abhaz kökenli araştırmacı Ömer Büyüka’dır. Kızı Sine Büyüka ise NTV Spor kanalında sunuculuk yapmaktadır.

Bir zamanlar Sena Gazetesinin efsane müdürlerinden olan Şansal Büyüka, 1992 senesinde Kanal 6’da program yapmaya başladı.

Şansal Büyüka, 1993 senesinde Kanal 6’dan ayrlıp Kanal D’ye geçti. 1994 senesinde Kanal D’nin satılmasına rağmen hem Kanal D’de hemde Hürriyet gazetesinde yazıyor. 1996 senesinde İlker Yasin’in gelmesine rağmen Kanal D’den ve Hürriyet gazetesinden ayrıldıktan sonra Show TV, atv, Cine5 ve Sabah gazetesine çalıştı. 1997 senesinde ise Show Basın’a geçti.

1998 senesinde atv’yi bırakarak, 1999 senesinde Show TV’nin satılmasının sonrasında Cine5 ve Show Basın’dan ayrıldı.

Şansal Büyüka, Show TV ve Lig TV’de Spor Müdürü, Akşam gazetesinde Spor Yazarı olarak çalışmaktadır. Türk Televizyon tarihinde efsane olmuş Maraton ve Televole programlarına imza atmıştır.
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.