Sanem Oktar kimdir?, nereli, kaç yaşında?

17.01.2022
997
Sanem Oktar kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sanem Oktar kimdir?, biyografi sitemizde Sanem Oktar kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sanem Oktar kimdir? kaç yaşında?, Sanem Oktar kimdir? memleketi neresi, Sanem Oktar kimdir? evi nerede, Sanem Oktar kimdir? nereli, Sanem Oktar kimdir? instagram, Sanem Oktar kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sanem Oktar kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sanem Oktar
Doğum tarihi: 1970
Doğum yeri:  İzmir
Boyu: 1.70 cm
Kilo:  55 kg
Burcu:  Bilinmiyor
Eğitim durumu: Üniversite
Medeni hali: Evli (Gökhan Öğüt ile)
Meslek: Girişimci, İş Kadını
Twitter hesabı için tıklayın

Sanem Oktar nereli? Kaç yaşında?

Yılmaz Erdoğan’ın eski eşi Sanem Oktar kimdir? Kaç çocuğu var? Gençliği, aslen nereli? Kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? KAGİDER Başkanı Sanem Oktar kimdir yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sanem Oktar yaşamı ve biyografisi

Sanem Oktar senarist, yönetmen ve oyuncu Yılmaz Erdoğan’ın eski eşidir. Aynı zamanda Kagider Başkanı olan Sanem Oktar’ın Yılmaz Erdoğan’dan olma Berfin Erdoğan’ın annesidir.

Sanem Oktar 1970 senesinde İzmir’de dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İzmir’de başladı. İlk ve ortaöğreniminin sonrasında liseyi başarı ile bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına İstanbul Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde sürdü.

İş yaşamına ilk kez Colgate ve Palmolive markalarının müşteri yöneticisi ve pazarlama müdürü olarak başladı. 1997 senesinde Tribeca İletişim şirketini kurdu. İlerleyen senelerda Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri ve 2000 senesinde ise directCom’u kuran isim oldu. Aynı zamanda Peppers; Rogers’ın Türkiye ofisi kurucu ortağı oldu. 2005 senesinde kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden biri oldu. 2007 ve 2009 senelerı içinde DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 2011 senesinde Limonsocial sosyal platform ajansını kuran isim oldu. Daha sonra üyesi olduğu Türkiye Kadın Girişimciler Derneği bünyesinde önder ve katılımcı olarak yer aldı.

Sanem Oktar  özel yaşamında 1993 senesinde senarist,  yönetmen ve oyuncu Yılmaz Erdoğan ile evlendi. 5 yıl süren bu evliliklerinden Berfin Erdoğan adında bir kızları dünyaya gözlerini açtı. Sanem Oktar, Yılmaz Erdoğan evliliği 1998 senesinde anlaşmalı olarak son buldu. Sanem Oktar ikinci evliliğini ise Malezyalı Telekomünikasyon şirketi Maxis’e CEO’su Gökhan Öğüt ile yaptı. Bu evliliklerinden bir kız çocukları daha dünyaya gelmiştir.

Sanem Oktar 2015 senesinde KAGİDER Başkanlığına seçildi ve ülkemizin G20 Dönem Başkanlığında kurulan Women20/Kadın20 (W20) Açılım Grubu Organizasyon Komitesi üyesi oldu.

Sanem Oktar fotoğrafları

sanem oktar kaç çocuğu var
sanem oktar gençliği
sanem oktar gençliği
Kagider Başkanı Sanem Oktar kimdir
imagessanem oktar gökhan öğüt yılmaz erdoğan
Berfin Erdoğan
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.