Sancakay Ilım Morgül Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
277
Sancakay Ilım Morgül Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Sfakatay Ilım Morgül Kimdir?, biyografi bölümümüzde Sfakatay Ilım Morgül Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Sfakatay Ilım Morgül Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Sfakatay Ilım Morgül Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(1) (0)
Ad Soyad Sfakatay Ilım Morgül
Meslek Yarışmacı
Yaşı 24 (1997-01-30)
Boyu
Burcu Kova
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Sancakay Ilım Morgül Kimdir? Biyografi

Sfakatay Ilım Morgül, 30 Ocak 1997 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İzmir ve Rize’de büyümüştür.  

Sporla alakalı olan Sfakatay Ilım Morgül, ilk kez ritmik jimnastik ile spor yaşamına başlamıştır. Orta öğretim eğitimini 11’inci sınıfa kadar İzmir’de sürdürmüş ve futbol kariyerine de futsal ile başlamıştır.  

Daha sonra yeşil sahaya geçiş yapan sporcu, 12’inci sınıfta da Rizespor takımına transfer olmuş ve lise eğitimini burada tamamlamıştır, futbol kariyerini de sürdürmüştür.  

Yüksek öğretim eğitim hayatına Karadeniz Teknik Üniversitesi Rus Dili Edebiyatı Bölümü ile devam eden Sfakatay Ilım Morgül, İngilizce ve Rusça da bilmektedir.  

Daha sonra oyunculuk alanında kendisini geliştirmek isteyen futbolcu, konservatuvar tiyatro bölümü yetenek sınavlarına girmiş ve kazandıktan sonra İstanbul’a taşınmıştır.  

Günümüzde 4’üncü sınıf öğrencisi olan Sfakatay Ilım Morgül, 2 sezon boyunca da Kadıköy Theatron sahnesindeki Edinburg festivalindeki Ofsayt adlı oyunda başrol olarak sahne almıştır. Bunun yanı sıra müzikle de ilgilenen oyuncu, 5 senedir da Hayal Kahvesi ile anlaşmalı olarak vokalde sahne almaktadır. Kendi bestelerini seslendirmekte ve gitar da çalabilmektedir.

Bugünlerde ise TV 8 ekranlarında yayınlanmakta olan Survivor 2021 yarışmasına Gönüllüler Takımı’nda mücadele etmektedir.

05 Ocak 2021 Salı 18:02
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.