Sancakay Ilım kimdir, Sancakay Ilım kaç yaşında?

06.11.2021
83
Sancakay Ilım kimdir, Sancakay Ilım kaç yaşında?

Sfakatay Ilım kimdir, biyografi bölümünde Sfakatay Ilım biyografi sayfası ile karşınızdayız. Sfakatay Ilım kaç yaşında?, Sfakatay Ilım memleketi neresi, Sfakatay Ilım facebook, Sfakatay Ilım nereli, Sfakatay Ilım instagram, Sfakatay Ilım ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Sfakatay Ilım kimdir? başlığımızın detayları..

Sfakatay Ilım Kimdir – Sfakatay Ilım Biyografi

1997 İstanbul,Bahçelievler doğumlu Sfakatay Ilım,İzmir ve Rize’de büyüdü. Spora ritmik jimnastik ile başladı. Lise 3’e kadar İzmir’de okudu ve futbol kariyerine futsal ile başladı. Daha sonra ise futbola yöneldi. Lise 4’de Rizespor takımına transfer olup orada liseyi bitirdi ve futbol kariyerine sürdü.

Karadeniz Teknik Üniversitesinde Rus dili edebiyatı bölümünü 2 yıl okuyan Sfakatay, Türkçe harici, İngilizce ve Rusça da biliyor. Konservatuvar tiyatro bölümünün yetenek sınavlarına girip kazandıktan sonra İstanbul’a taşındı üniversite 4. Sınıf öğrencisidir. Sfakatay, 2 sezon Kadıköy theatron sahnesinde Edinburg festivalinden gelen Ofsayt oyununda başrol oynadı.

Sfakatay Ilım,bunun bunun yanında  5 senedir Hayal Kahvesi ile anlaşmalı olarak vokal olarak sahne alıyor. Kendi bestelerini seslendirip gitar çalıyor.

Sfakatay Ilım,Trabzonspor’un eski oyuncusu ve eski teknik direktörü Ünal Karaman’ın yeğeni olan Sfakatay Ilım 2016’da Rize Yeşil Çay Spor’dan futbol lisansı yer alıyor.

Ayrıca Youtube da içerik üreten Sfakatay Ilım,Survivor 2021’de gönüllüler kadrosunda bulunan bulunacak.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.