Sancak Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
176
Sancak Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Sfakat Kimdir?, biyografi bölümümüzde Sfakat Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Sfakat Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Sfakat Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(2) (0)
Ad Soyad Sfakat (Yılmaz Erdoğan)
Meslek Sanatçı
Yaşı 32 (1989-01-01)
Boyu 1,78
Kilosu 75 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri İstanbul

Sancak Kimdir? Biyografi

Sfakat 1989 senesinde İstanbul’un Gaziosmanpaşa beldesinde dünyaya gelmiştir. Asıl adı Yılmaz Erdoğan’dır. 2005 senesinde Tekirdağ’ın Çorlu beldesine yerleşme kararı almış ve yüksek öğretim eğitim hayatına Namık Kemal Üniversitesi Muhasebe Bölümü ile devam etmiştir.  

2008 senesinde Orkestral Çöküntü adlı ilk Underground albümünü çıkaran Sfakat, sonrasında Ultrasoniç Production’a dahil olmuştur.  

Müzik kariyerindeki çıkışının sonrasında 2010 senesinde Resim adlı ilk albümünü çıkaran sanatçı, bunun bunun yanında bu sürede eğitim hayatına de devam etme kararı almıştır.  

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fizik Bölümü ile eğitim hayatına devam eden Erdoğan, Çık Aklımdan, Yağmur, Korkma Söyle, Gel Artık, Uçurum, Gün Olur Beni Unutursan, Darmaduman gibi parçaları ile de büyük bir ün edinmeyi başarmıştır. Kısa sürede geniş bir hayran kitlesi edinen şarkıcı, Gözyaşı adlı parçası ile de çok konuşulan isimler içinde ilk sıralarda gelmektedir.  

Oğlak burcu detaylarına sahip olan Sfakat, 1.78 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.

14 Temmuz 2020 Salı 22:34
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.