Sami Kiresepi kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
1.029
Sami Kiresepi kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sami Kiresepi kimdir?, biyografi sitemizde Sami Kiresepi kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sami Kiresepi kimdir? kaç yaşında?, Sami Kiresepi kimdir? memleketi neresi, Sami Kiresepi kimdir? evi nerede, Sami Kiresepi kimdir? nereli, Sami Kiresepi kimdir? instagram, Sami Kiresepi kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sami Kiresepi kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Sami Kiresepi
Doğum tarihi: 1 Ocak 1976
Doğum yeri: İstanbul
Boy: 1.80 cm
Kilo: 82 kg
Burcu: Oğlak
Eğitim: Üniversite
İlişkisi: Evli (Rachel Araz Kiresepi ile)
Meslek: İşadamı
İnstagram hesabı için tıklayın

Sami Kiresepi nereli? Kaç yaşında?

Sami Kiresepi kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu ve burcu? Sami Kiresepi eşi kimdir, kaç evlilik yaptı, kiminle evlendi, çocuğu var mı? Sami Kiresepi dini, Türk mü, düğün ve nikah şahitleri, hangi şirketin sahibi, ne iş yapar, mesleği, kısaca yaşamı ve biyografi balakalıleri kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Sami Kiresepi yaşamı ve biyografisi

Sami Kiresepi Türk iş insanı. Türkiye ve dünyanın dev ilaç sanayilerinden Santa Farma İlaç Sanayi’nin sahibidir. Sami Kiresepi önceden basında ilk eşi Alexis Nina’nın 20 bin lira nafaka ile 12 milyon lira tazminat talep etmesi ile gündeme geldi. Sami Kiresepi yoga hocası Amerikalı Alexis Gulliver ile boşandıktan sonra 2013 senesinde sunucu Burcu Esmersoy ile aşk yaşadı ve New York’ta nişanlandı. Lakin Sami Kiresepi ailesi bu evliliğe müsade etmedi. 2014 senesinde ünlü tasarımcı Rachel Araz ile sevgili olan Sami Kiresepi 2016 senesinde Rachel Araz ile nikah masasına oturdu. Sami Kiresepi ve Rachel Araz Kiresepi’nin bu evliliklerinden Galia ve Lionel adında 2 çocukları bulunmaktadır.

Sami Kiresepi kimdir, dini, Türk mü, vikipedi

Sami Kiresepi 1 Ocak 1976 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı. Fevziye Mektepleri Vakfı Ayazağa Işık Lisesi’nde mezun olduktan sonra üniversiteyi American University Kogod School of Business’ta bitirdi. Ardından Brandeis University International’da İşletme dalında MBA derecesi aldı.

Sami Kiresepi iş yaşamına 2001 senesinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde Johnson & Johnson’da başladı. 2006 senesinde Santa Farma’da çalışmaya başladı. Santa Farma’da sırasıyla Ürün Müdürü, Bölge Tanıtım Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Pazarlama Direktörü olarak çalıştı. Sami Kiresepi, yeni görevinden önce şirketin Stratejik Planlama Direktörü olarak çalıştı. Santa Farma İlaç Sanayi 1944 senesinde Farma Laboratuvarı şirketi ardından Santa Laboratuvarı ile birleşerek 1973 senesinde Santa Farma A. Ş. oldu. Bugün 60 milyon kutuluk kapasitesi ve 1000 kişilik çalışanı ile ilaç şirketlerinin en büyükleri içinde bulunmaktadır.

Sami Kiresepi 2011 senesinde özel yaşamı ile alakalı olarak ilk eşi Amerikalı Alexis Nina’ın boşanma davası açarak kendisinden 20 bin lira nafaka ile 12 milyon lira tazminat talep etmesi ile gündeme geldi. Hatta Yoga Hocası Alexis Nina “Malın yarısı benim” diyerek fabrikaya tedbir konulmasını istemişti.

2013 senesinde yeni bir aşka yelken açan Sami Kiresepi bu kez sunucu Burcu Esmersoy ile birlikte oldu ve ve New York’ta nişanlandı. Lakin Sami Kiresepi ailesi bu evliliğe müsade etmedi. Sami Kiresepi 2014 senesinde ünlü tasarımcı Rachel Araz ile sevgili oldu ve sonrasında 2016 senesinde nikah masasına oturdu. 2014 senesinde ünlü tasarımcı Rachel Araz ile sevgili olan Sami Kiresepi 2016 senesinde Rachel Araz ile Kapadokya’da nikah masasına oturdu. Vakko Wedding’in imzalı düğününe 500 dostları tanıklık etti. Sami Kiresepi ve Rachel Araz Kiresepi’nin bu evliliklerinden Galia ve Lionel adında 2 çocukları bulunmaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.