Şair bülent parlak kimdir? Evi nerede, kaç yaşında?

Şair bülent parlak kimdir? Evi nerede, kaç yaşında?

Şair bülent parlak kimdir, kaç yaşında, nereli, evi nerede?, biyografi sitemizde Hayatını Şair olarak sürdüren Bülent parlak ile alakalı bir biyografi yazısı hazırladık. Bülent parlak kaç yaşında?, Bülent parlak memleketi neresi, Bülent parlak evi nerede, Bülent parlak nereli, Bülent parlak biyografi yazısı..

Bülent Parlak Kimdir

Malatya doğumlu olan Bülent Parlak, sekiz çocuklu bir ailede dünyaya gözlerini açtı. Ailenin en küçük çocuğu olan Bülent Parlak, ilk önce babasını 6 yaşında kaybetti, daha sonra 19 yaşında annesi vefa etti.

Malatya’nın Konak mahallesinde ilkokul, ortaokul ve liseyi bitiren Bülent Parlak, üniversiteyi İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde kazandı. Burada sadece bir sene okudu, staj amacıyla girdiği bir gazetenin reklam servisinde çalıştı. İletişim Fakültesi’ni maddi zorluklar sebebiyle bıraktı.

BÜLENT PARLAK KAÇ YAŞINDA

Şiir yazmaya ilkokulda başlayan şair, 2005 yılından itibaren yazdığı birçok şiiri Dergah gazetesinde yayınladı. 2007 yılında izdiham adlı siteyi açtı. Burada Türk ve Dünya edebiyatı metinleri bu portalda yayınlandı. Site daha sonra dergiye dönüştürüldü. 2008 yılında kurduğu derginin genel yayın yönetmeni olarak yer aldı.

BÜLENT PARLAK BİYOGRAFİ

İzdiham ve Dergah’ta yayınladığı şiirlerini bir şiir kitabına toplama kararı alan Bülent Parlak, 2010 yılında Sevgili Huzursuzluğum adlı şiir kitabını çıkardı. İlk deneme kitabı Yalnızlığın İcadı 2012 tarihinde yayınlandı. Ricakeş 2014, 2018’de de Her Şey İçin Çok Geç adlı şiir kitaplarını çıkardı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.