Sahil İmanov kimdir, nereli, kaç yaşında?

13.01.2022
466
Sahil İmanov kimdir, nereli, kaç yaşında?

Sahil İmanov Kimdir, biyografi sitemizde Sahil İmanov ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sahil İmanov kaç yaşında?, Sahil İmanov memleketi neresi, Sahil İmanov evi nerede, Sahil İmanov nereli, Sahil İmanov instagram, Sahil İmanov ile alakalı her detay yazımızda..

Sahil İmanov Biyografi

Sahil İmanov 12 Aralık 1993 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Esasen Azerbaycan Bakülü’dür.  Annesi Naibe imanova ve babası Sadıq İmanov’dur. Gazeteci ve genç girişimci Sahil İmanov eğitim yaşamına Azerbaycan’da başladı. Lise eğitimini bitirdiktan sonra üniversite eğitim hayatına Türkiye’de İstanbul Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde sürdürdü ve bu alandan mezun oldu.

Sahil İmanov boy kilo yaş hayatı, biyografi ve vikipedi bilgileri

Sahil İmanov halen lise saatleri civarında Edebiyat hocasının desteği ve önerisi ışığında siyaset ve gazetecilik alanları ile sıkı bağ kurmaya başladı. Bu zamandan sonra Gazetecilik alanında yol kat etmeye başladı. İlk televizyon programına 15 yaşında katıldı. Çeşitli ulusal televizyon kanalları, radyo yayınları, Kültür-Sanat programları, gündem ve şov programlarına katılarak başta Azerbaycan, Türkiye olmak üzere bir çok ülkede kısa bir sürede adını duyurmaya başladı.  

Sahil İmanov profesyonel Gazetecilik kariyerine ilk kez Azerbaycan’da adım attı. Bu sürece ardından İstanbul ve sonrasında Ankara’da sürdürdü. Takvimler 2014 yılını gösterdiğinde Ses Gazetesi’nde görev yapmaya başladı. Daha sonra Azerbaycan’a dönerek Space TV’de çalışmaya başladı. 2020 senesinde Ulusal Kanal ekranlarında Türk Dünyası isimli programı sunmaya başladı.

Günümüzde Sri Lanka İstanbul Başkonsolosluğu’nun sözcülüğünü yapan Sahil İmanov bunun yanı sıra 2020 senesinde Sahil Haber Ajansı‘nı kuran isim oldu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.