Sadullah Ergin kimdir, Sadullah Ergin kaç yaşında?

05.11.2021
282
Sadullah Ergin kimdir, Sadullah Ergin kaç yaşında?

Sadullah Ergin kimdir, biyografi bölümünde Sadullah Ergin biyografi sayfası ile karşınızdayız. Sadullah Ergin kaç yaşında?, Sadullah Ergin memleketi neresi, Sadullah Ergin facebook, Sadullah Ergin nereli, Sadullah Ergin instagram, Sadullah Ergin ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Sadullah Ergin kimdir? başlığımızın detayları..

Sadullah Ergin Kimdir – Sadullah Ergin Biyografi

1964 tarihinde Hatay, Antakya’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğretimini Antakya’da yaptı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilgiler Fakültesinde 1 yıl okudu. 1983 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1987 de mezun oldu. 

 Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğünde 5 yıl süreyle kurum avukatı olarak çalıştı. 1995’te istifa ederek serbest avukatlığa başladı.

Çeşitli dernek ve cemiyetlerde yöneticilik yaptı. Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu üyesi oldu. 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan 22. dönem milletvekili genel seçimlerinde Hatay milletvekili olarak parlamentoya girdi. Üç dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili olarak görev yaptı.

60. Cumhuriyet Hükümetinde Adalet Bakanlığı görevini yürüttü. 61. Cumhuriyet Hükümetinde yeniden Adalet Bakanlığı görevine getirildi.

30 Mart 2014 yerel seçiminde Hatay Belediye Başkanı adayı oldu. 

Sadullah Ergin, Evli ve 4 çocuk babasıdır.

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.