Sadık Gültekin Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
243
Sadık Gültekin Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Sadık Gültekin Kimdir?, biyografi sitemizde Sadık Gültekin Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Sadık Gültekin Kimdir? kaç yaşında?, Sadık Gültekin Kimdir? memleketi neresi, Sadık Gültekin Kimdir? evi nerede, Sadık Gültekin Kimdir? nereli, Sadık Gültekin Kimdir? instagram, Sadık Gültekin Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Sadık Gültekin Kimdir? Biyografi

Sadık Gültekin Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi

Sadık Gültekin iletişim, oğlu, yaşamı, twitter hesabı, kendisi ile soru yanıt, kaleme aldığı yazıları, YKS, ÖSYM ve üniversitelerle alakalı yorumları ile Sadık Gültekin biyografisi sizlerle.

Sadık Gültekin NTV yazarlarından ve bunun yanı sıra “Doğru Tercih” televizyon ve program sunucusudur. Televizyon yapımcısı, Eğitim Uzmanı ve bunun yanı sıra Vatan Gazetesi Eğitim Yazarı olan Sadık Gültekin Yakın Doğu Üniversitesi öğretim görevlisidir.

Bilhassa öğrencilerin eğitim alanında abisi olan onlara yol gösteren Sadık Gültekin, 1961 senesinde istanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Bugün 57 yaşındadır. Eğitim yaşamına İstanbul’da başladı.

Lise öğreniminin hemen sonrasında İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünü kazandı. İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümü’nde hem lisans hem de yüksek lisansını bitirdi.

Türkiye’nin haber kanalı NTV ekranlarında ve bir dönem CNBC-e olarak yayın yapan televizyon kanallarında yapımcılık yaptı. Yapımcılığını yaptığı programlarda sunuculuğu da üstlendi.

Sadık Gültekin şimdilerde Türkiye ve yurtdışında onlarca üniversitede eğitim danışmanlığı hizmeti vermektedir.  İl il çeşitli üniversitelerde öğrencilere yönelik çeşitli paneller düzenleyen  Sadık Gültekin evli olup, oğlu Altar Gültekin ise TV8 Ütopya yarışmasının finalistidir.

Sadık Gültekin, kişisel gelişim kitabı olarak tasarlanana “Başarılı Sözler” kitabının da yazarıdır.

Sadık Gültekin NTV yazarlarındandır. Bu yönde çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 senesinde üniversite tercihlerinde algoritma hatası olduğu kanısında tespitleri YÖK siteminin yeniden katsayıları gözden geçirmesine ilşkin çok ciddi katkıları olmuştur. Bu durum hem öğrencilerin tercihlerini kolaylaştırmış hem de binlerce veliyi rahatlatmıştır.

Sadık Gültekin iletişim bilgileri ise E-posta adresi: Sadik.GULTEKIN@ntv.com.tr

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.