Saba Tümer Kimdir? Biyografi Sayfası

26.10.2021
155
Saba Tümer Kimdir? Biyografi Sayfası

Saba Tümer Kimdir? Biyografi, bölümünde Saba Tümer Kimdir? Biyografi sayfası ile karşınızdayız. Saba Tümer Kimdir? Biyografi detayları ile daha da iyi tanıyalım.

Saba Tümer Kimdir? Biyografi – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Saba Tümer Kimdir Biyografi

Saba Tümer, 5 Aralık 1970 senesinde  İzmir’in Konak beldesinde dünyaya geldi. Özel İzmir Fatih Lisesi ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü mezunudur. Üniversite senelerında yeni kurulan Show TV kanalında asistanlık yapma teklifini annesi izin vermediği için reddetmek zorunda kaldı.

Üniversiteyi bitirdiktan sonra diksiyon dersleri almaya başlayan Saba Türmer, 6 ay kadar Sky TV’de çalıştı. O dönem annesi vefat edince, derslerine bir süre ara verdi. Gülgün Feyman’dan diksiyon dersleri almak için İstanbul’a geldi. Lakin, Gülgün Feyman kabul etmeyince, TRT Spikeri Günay Oğuz’dan diksiyon dersleri aldı.

Ege TV’de bir süre spikerlik yaptıktan sonra 1997 senesinde NTV kanalında çalışmaya başlayarak 4,5 yıl boyunca günlük haberleri sundu ve bir süre de NTStyle adlı dergide yazarlık yaptı.

NTV’de çalıştığı zamanda Nilüfer’in tavsiyesi ile Reha Muhtar’dan sunuculuk teklifi alan Saba Tümer, Show TV’ye transfer olarak, dış haberler sorumlusu olarak görev yaptı. Lakin bir süre sonra SKYTURK kanalında geçiş yaparak, Ne Var Ne Yok adlı programı Serdar Akinan ile birlikte sunmaya başladı.

O dönem bir haber sitesi aracılığıyla tertip edilen En İyi Bayan Haber Spikeri anketinde 1. seçildi.

2004 senesinde Show TV’ye geri dönen Saba Tümer, 2004-2005 zamanında Saba Tümer ile Bu Gece adlı programı ve gece haberlerini sundu. Okan Bayülgen’in teklifi üzerine Haber Makinası adlı programda yer aldı ve aynı günlerde köşe yazarı Pakize Suda ile birlikte Star TV’de yayına giren Lütfen Bu Konuya Girmeyelim adlı kadın programını sundu. Program yayından kalkınca Show TV’ye geri dönerek Haberiniz Var mı? programını sunan Saba Tümer, bir süre magazin ve dedikodu içerikli programlar sunmak istemediğini söyleyerek gelen teklifleri de geri çevirdi.

3 yıl aradan sonra Saba Tümer ile Bu Gece programı 31 Mart 2008 tarihinde HaberTürk kanalında yeniden yayınlanmaya başladı. Lakin aynı yol program CNN Türk kanalına transfer oldu ve 2013 yılına kadar yayınlanmaya sürdü.

2009 senesinde tertip edilen 36. Altın Kelebek Ödülleri kapsamı içinde En İyi Kadın Sunucu ödülü’ne layık görüldü.

2013 senesinde tv8 kanalı Acun Ilıcalı aracılığıyla satın alınması sonrasında Saba Tümer ile Bu Gece programı tv8’de yayınlanmaya başladı ve 2014 yılı Haziran ayına kadar sürdü.

Bir dönem, Yok Daha Neler adlı programı Ayşe Özyılmazel ve annesi Oya Germen ile birlikte sundu.

2012-2014 zamanında Saba Tümer ile Bugün programını sundu.

2015-2016 zamanında tv8’de Saba ile Oyuna Geldik programını yaptı.

2020 Karagülünç Filmler 2
2016 Yıldızlar da Kayar: Das Borak – Konuk oyuncu
2014 Polis Akademisi: Alaturka – Güzin
2014 Patron Mutlu Son İstiyor – Program Sunucusu
2014 Asayiş Berkkemal – Kendisi
2011 Kurtuluş Son Durak – Sunucu

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.