Saadet Işıl Aksoy Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

02.02.2022
525
Saadet Işıl Aksoy Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Saadet Işıl Aksoy Kimdir?, biyografi sitemizde Saadet Işıl Aksoy Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Saadet Işıl Aksoy Kimdir? kaç yaşında?, Saadet Işıl Aksoy Kimdir? memleketi neresi, Saadet Işıl Aksoy Kimdir? evi nerede, Saadet Işıl Aksoy Kimdir? nereli, Saadet Işıl Aksoy Kimdir? instagram, Saadet Işıl Aksoy Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Saadet Işıl Aksoy Kimdir? Biyografi

Saadet Işıl Aksoy Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

29 Ağustos 1983 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açan Saadet Işıl Aksoy 3 çocuklu bir ailede büyüdü.  Ailenin tek kızı. 35 yaşındadır. 2 abisi bulunmaktadır. Saadet Işıl Aksoy, Başak burcudur. Annesinin adı İnci Aksoy. Annesinin mesleği Polis Başmüfettişliği. Babası Anıl Aksoy ise Başkomiser. Saadet Işıl Aksoy, 2013 senesinde babasını kaybetmiştir. Saadet Işıl Aksoy aslen Nevşehir‘lidir. Eğitim yaşamına İstanbul’da başlayan Saadet Işıl Aksoy, Acıbadem Lisesini bitirdiktan sonra, üniversiteye Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne girerek bu alanda mezun olmuştur.

Sanat yaşamına ve kariyerine “Güz Yangını, Senden Başka, Esir Kalpler ve Balkan Düğünü “gibi projelerde bulunan güzel oyuncu Yumurta isimli sinema filmi ile ismini duyurmuştur.

2011 senesinde Muhteşem Yüzyıl dizisinde Prenses Victoria ile seyirci karşısına çıktı. Saadet Aksoy, Sergio Castellitto’nun yönettiği Bosna Savaşı dönemini anlatan  Aska kişiliği ile Penélope Cruz ile birlikte oynamıştır.

Saadet Işıl Aksoy, 2014 senesinde Pamir Kıraner ile evlenmiştir.

Güzel oyuncu şuana dek başta “Güz Yangını, Esir Kalpler, Senden Başka, Kalpsiz Adam, Sınıf, Balkan Düğünü, Muhteşem Yüzyıl ve Kördüğüm yapımlarında yer almış olup Vatanım Sensin dizisinde Lucy kişiliğine hayat vermiştir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.