Rümeysa Kadak Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

16.09.2021
185
Rümeysa Kadak Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Rümeysa Kadak Kimdir?, biyografi bölümümüzde Rümeysa Kadak Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Rümeysa Kadak Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Rümeysa Kadak Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Rümeysa Kadak
Meslek Siyasetçi
Yaşı 25 (1996-05-16)
Boyu
Burcu Boğa
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Rümeysa Kadak Kimdir? Biyografi

Rümeysa Kadak, 16 Mayıs 1996 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Kökeni Malatya’veyayanmaktadır. Orta öğretim eğitimini İhlas Anadolu Lisesi’nde tamamlamış ve yüksek öğretim için Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nü tercih etmiştir.  

Kadak, 2016 senesinde ‘Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı’ olarak seçilmiştir.  

Son 3 senedir Türkiye ve Dünya münazara şampiyonlarının katılmakta olduğu 4 ülkeler arası ve 2 ulusal münazara turnuvasında koordinatör olarak görev almıştır. Ayrıca ‘Meridyen Münazara Kulübü’nün de başkanlık görevini üstlenmektedir.  

Ulusal ve ülkeler arası edindiği birden fazla ödülün bunun yanında Sivil Toplum Farkındalık Ödülleri’nde de ‘Eğitim Projesi Ödülü’nü almaya layık görülmüştür.  

KADEM, Organize Deliler, Okçular Vakfı gibi çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında da etkin bir biçimde görev üstlenen Kadak, çeşitli projelere de imzasını atmıştır.

Aktif bir biçimde olduğu STK’larda üçü ülkeler arası toplam dört çalışmada de görev almış ve Genç KADEM’de Proje Sorumluluğuna getirilmiştir.  

Meridyen Derneği’nde de ‘Meridyen Genç Koordinatörü’ olarak çalışmalarda yer almış olan Rümeysa Kadak, Daily Sabah ve TRT World adlı medya kuruluşlarında da staj yapmıştır.  

İyi derecede İngilizce konuşabilen Kadak, röportaj yapmak, münazaralara katılım sağlamak, farklı kültürleri araştırarak bilgi edinmek gibi çeşitli ilgi alanlarına sahiptir.  

Dil öğrenme merakı bulunan Kadak, Korece, Almanca ve Fransızca dillerini de öğrenmektedir.  

Türkiye’nin en genç siyasetçisi olan Kadak, 2017 senesinde AK Parti’nin Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’nda ‘Başkan Yardımcısı’ görevine getirilmiştir.

2018 senesinde yapılan seçimler neticesinde de 22 yaşında iken Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ‘Milletvekili’ olarak girmiş ve meclise giren en genç milletvekili olarak da kayıtlara geçmiştir.  

Boğa burcu detaylarına sahip olan Rümeysa Kadak şimdilerde ise TBMM Başkanlık Divanı’nda ‘Katip Üye’ görevini üstlenmektedir.  

09 Aralık 2020 Çarşamba 21:38
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.