Ruhsar Pekcan kimdir, Ruhsar Pekcan kaç yaşında?

06.11.2021
100
Ruhsar Pekcan kimdir, Ruhsar Pekcan kaç yaşında?

Ruhsar Pekcan kimdir, biyografi bölümünde Ruhsar Pekcan biyografi sayfası ile karşınızdayız. Ruhsar Pekcan kaç yaşında?, Ruhsar Pekcan memleketi neresi, Ruhsar Pekcan facebook, Ruhsar Pekcan nereli, Ruhsar Pekcan instagram, Ruhsar Pekcan ile ilgili kısaca her şey bu sayfada.. Ruhsar Pekcan kimdir? başlığımızın detayları..

Ruhsar Pekcan Kimdir – Ruhsar Pekcan Biyografi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, bürokrat ve siyasetçi. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi mezun olarak bitirdi. Üniversite eğitimini bitirmesinin akabinde yüksek lisansını eğitimini de aynı fakültede icra etti. Kariyerine ilk kez 1981 tarihinde TSKB Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda başladı. İngilizce dil bilgisi bulunan Ruhsar Pekcan, evli ve iki çocuk annesidir. IWEC 2012 Ödülü sahibi olan Pekcan, IWEC Uluslararası Kadın Girişimciler – IWEC Global Ambasador olarak seçildi. İş ve Meslek Sahibi Kadınlar İstanbul Kulübü kurucu üyesidir. 

Şu anki zamanda DEİŞ-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Ürdün İş Konseyi Başkanı, Türk-Irak ve Türk-Libya Konseyleri Yürütme Kurulu Üyesi olarak görevini ifa etmektedir. 

Halen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı, İTO-IKGK İstanbul Kadın Girişimler Kurulu Üyeliği, ECO-CCI Ekonomik İşbirliği Teşkilatı, Ticaret ve Sanayi Odaları, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği görevleri yürütüyor. IWEC 2012 Ödülü sahibidir. IWEC Uluslararası Kadın Girişimciler – IWEC Global Ambasador olarak seçildi. İş ve Meslek Sahibi Kadınlar İstanbul Kulübü kurucu üyesidir.

İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

biyografi

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.