Röya Ayhan Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

19.01.2022
574
Röya Ayhan Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Röya Ayhan Kimdir?, biyografi sitemizde Röya Ayhan Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Röya Ayhan Kimdir? kaç yaşında?, Röya Ayhan Kimdir? memleketi neresi, Röya Ayhan Kimdir? evi nerede, Röya Ayhan Kimdir? nereli, Röya Ayhan Kimdir? instagram, Röya Ayhan Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Başlıklar

Röya Ayhan Kimdir? Biyografi

Röya Ayhan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Kısa olarak Biyografisi

Röya kimdir? Şarkıcı Röya Ayhan gerçek ismi Röyale Yakup kızı Necefova’dır. Doğum tarihi 14 Haziran 1982 doğum yeri Ağdam Azerbaycan. Bugün 36 yaşında olan güzel şarkıcının Burcu İkizler boyu 165 ve kilosu 42 kg’dır.

Modellik, sunuculuk ve oyunculuk kariyerine sahip olan Röya hem Türkiye’de hem de Azerbaycan’da bi hayli beğeni alan pop müzik şarkıcısıdır.

Azerbaycan’ın Ağdam şehrinde doğan şarkıcı eğitim ve öğrenimini burada bitirdi. Müzik kariyerine
1999 senesinin sonlarına doğru W-Trio müzik grubu ile merhaba dedi.

Daha sonra 3’üncü senesinde W-Trio müzik grubundan kendi isteği ile ayrıldı. Dönemin gözde sanatçısı Aygün Kazımova vokalistliğini yaptı.

İlk albüm çalışmasına “Gel Danış” ile 2005 senesinde merhaba dedi. 2011 senesinde “Albom Koleksiyası” 2012 senesinde “Gönder” 2012 senesinde “Albom Koleksiyası” ve 2013 senesinde “Gemiciler” albümünü çıkarttı.

O senelerda Türkiye’de de popüler oldu. 21 Kasım 2013 tarihinde Gülben Ergen Sov’a konuk oldu.

43. Altın Kelebek Ödüllerinde 32 kategori içinde Azerbaycan’nın Parlayan yıldızı ödülünü alan isim oldu.

Röya Ayhan, şarkıcılığın bunun yanında oyunculuk ve modellik de yaptı. Mahalle ve İstanbul Tatili filmleri ile Yanmış Köprüler isimli dizide de rol aldı.

Röya, 2018 senesinde Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları içinden “Ummadığım Anda” eserini seslendirmiştir.

En son 2018 senesinin Ekim ayında Röya Afaki video müzik şarkısı ile youtube üzerinden 3 milyondan fazla izlendi. Ozan Çolakoğlu ile çalışmaları oldu.

Röya Ayhan müzik çalışmalarına sürdürmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.