Robert Thomas Pattinson Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

17.09.2021
534
Robert Thomas Pattinson Kimdir? – Kaç yaşında? – Memleketi Neresi

Robert Thomas Pattinson Kimdir?, biyografi bölümümüzde Robert Thomas Pattinson Kimdir? biyografisi ile karşınızdayız. Robert Thomas Pattinson Kimdir? hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Robert Thomas Pattinson Kimdir? – Kaç Yaşındadır – Memleketi Neresi

(0) (0)
Ad Soyad Robert Thomas Pattinson
Meslek Oyuncu
Yaşı 35 (1986-05-13)
Boyu 1,85
Kilosu 75 KG
Burcu Boğa
Göz Rengi Mavi
Eğitim Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri İngiltere

Robert Thomas Pattinson Kimdir? Biyografi

Robert Thomas Pattinson, 13 Mayıs 1986 tarihinde İngiltere’nin Londra kentinde dünyaya gelmiştir. Annesi Clare modellik ajansında çalışmakta, babası Richard ise araba ithalatı yapmaktadır. Lizzy ve Victoria isimlerinde iki ablaya sahiptir.

Tower House ve Harrodian okullarında eğitim gören Robert Thomas Pattinson, oyunculuk için ilk tiyatro eğitimini de bu sürede almıştır. Daha sonra  da Barnes Theatre Company’ye katılmıştır.  

20 yaşında modelliğe başlayan yakışıklı oyuncu, Hackett’in 2007 sonbahar koleksiyonunda da modellik yapmış fakat 1 yıl sonra modelliği bırakma kararı almıştır.  

Oyunculuk bölgesindeki ilk deneyimini 2004 senesinde ‘Ring of the Nibelungs’ (Kılıcın Gücü Yüzüğün Laneti) adlı filmle yaşamıştır.  

2005 senesinde ‘The Woman Before’ isimli tiyatro oyununda birkaç kez sahne alan Robert Pattinson, sonrasında ise oyundan kovulmuştur.  

2003 senesinde ‘Harry Potter ve Ateş Kadehi’ adlı filmde Cedric Diggory kişiliğine hayat veren oyuncu, buradaki sergilediği güçle 2005 senesinde ‘Geleceğin İngiliz Yıldızı’ ödülüne layık görülmüştür.

Oyunculuktaki başarısıyla dikkatleri çeken Robert Pattinson, Twilight (Alacakaranlık) serisinde de Edward Cullen kişiliği ile önemli bir çıkış yakalamış ve büyük bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır.  

Film serisi olan New Moon (Yeni Ay), Eclipse (Tutulma) filmleriyle de hayran kitlesini genişletmeyi ilerleten Pattinson, üç filmde toplamda 17 ödül kazanmayı başarmıştır.  

Oyunculuktaki çıkışının sonrasında ‘Little Ashes’ isimli filmde Salvador Dali’nin gençliğini canlandıran tecrübeli oyuncu, bunun bunun yanında The Summer House adlı kısa filmde de yer almıştır.  

2009 senesinde ’81. Akademi Ödülleri’nde sunuculuk üstlenen oyuncu için, Rovelver Yapım‘Robsesses’ isimli belgesel de hazırlanmıştır.

Oyunculuğunun bunun yanında gitar ve piyano da çalabilen Robert Pattinson, Twilight serisinin müziklerinden ‘Never Think’ ve ‘Let Me Sign’ şarkılarını da seslendirmiştir.  

2008 senesinde ‘People’ aracılığıyla ‘Yaşayan En Seksi Erkek’ olarak seçilenlerden birisi olan Pattinson, 2022 senesinde yayına girecek olan DC Comics kişiliğinin canlandırıldığı ‘The Batman’ adlı sinema filminde Batman kişiliğine hayat verecektir.  

Boğa burcu detaylarına sahip olan Robert Thomas Pattinson, 1.85 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.  

Robert Thomas Pattinson’un oynadığı bazı filmler:

2007 – Harry Potter and the Order of the Phoenix

2008 – Twilight

2010 – Remember Me

2011 – Bel Ami

2012 – Cosmopolis

2013 – Queen of the Desert

28 Kasım 2020 Cumartesi 11:16
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.