Resul Dindar Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
295
Resul Dindar Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Resul Dindar Kimdir?, biyografi sitemizde Resul Dindar Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Resul Dindar Kimdir? kaç yaşında?, Resul Dindar Kimdir? memleketi neresi, Resul Dindar Kimdir? evi nerede, Resul Dindar Kimdir? nereli, Resul Dindar Kimdir? instagram, Resul Dindar Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Resul Dindar Kimdir? Biyografi

Resul Dindar Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografisi

Resul Dindar kimdir siyasi görüşü nedir? Resul Dindar Derya Batum Dindar ile mi evli? Resul Dindar düğün fotoğrafları. Resul Dindar evli mi ve kızı var mı? Resul Dindar kaç kardeş ve eski eşi var mı? İşte tüm sorularla Resul Dindar yaşamı.

Resul Dindar 1982 senesinde Artvin Hopa doğumludur. Sanat yaşamı ve asıl müzik kariyeri 2008 senesinde başladı. İlk olarak müzisyen dostlarıyla Karmate (Türkçe anlamı ile Değirmen) grubunu kurup solistliğini yapmıştır.

Müzik kariyeri boyunca “Karmate, Nani ve Nayino” isminde 2 albüme imza attı. Lakin Karmate grup birlikteliği 4 yıl kadar sürdü.  Resul Dindar 2012 senesinde Karmate grubundan ayrıldı.

2013 senesinde Divane albümü ile müzikseverlere yeniden merhaba dedi. Albümlerinde ve müzik kariyerinde Lazca, Megrelce, Gürcüce ve Hemşince şarkılara bulunduran sanatçının eşi Derya Batum Dindar’dır.

Yaşamı boyunca müzik kariyerinde yükselişler olduğu gibi özel yaşamında da talihsiz durumlarla karşı karşıya geldi. Anne ve babası 2018 senesinde trafik kazası sonucu hastaneye kaldırıldı. Lakin Resul Dindar annesini bu kazada kaybetmiştir.

Resul Dindar Öykü Gürman “Sen Anlat Karadeniz” dizisinde “Sarıl Bana” şarkısı ile de bi hayli popüler.

Ayrıca Menekşe Çelik Resul Dindar Armudun Dali Uzun, Petek Dinçöz Resul Dindar Teşekkürler ve Deniz Toprak Resul Dindar Sebebi Sensin ile hafızalara kazındı.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.