Raşit Bağzıbağlı Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

20.01.2022
374
Raşit Bağzıbağlı Kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Raşit Bağzıbağlı Kimdir?, biyografi sitemizde Raşit Bağzıbağlı Kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Raşit Bağzıbağlı Kimdir? kaç yaşında?, Raşit Bağzıbağlı Kimdir? memleketi neresi, Raşit Bağzıbağlı Kimdir? evi nerede, Raşit Bağzıbağlı Kimdir? nereli, Raşit Bağzıbağlı Kimdir? instagram, Raşit Bağzıbağlı Kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Raşit Bağzıbağlı Kimdir? Biyografi

Raşit Bağzıbağlı Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Biyografi

Raşit Bağzıbağlı evlendi mi? Abiye, tesettür, tasarımları, online satış iletişim bilgiler merak ediliyor.

Baba aracılığıyla aslen Kıbrıs‘lı olan ünlü tasarımcının babası yine bilinen isimlerden Derviş Bağzıbağlı’dır. 1985 senesinde İngiltere Londra’da dünyaya geldi.

Bağzıbağlı kumaş mağazaları varisi olan Raşit Bağzıbağlı, moda ve tasarım kariyerine erken yaşlarda 12 yaşında başladı. Okul çağlarında da sürekli olarak tasarımlar hazırladı. İlk koleksiyonu 21 yaşındayken hayata geçirdi.

2007 senesinde Couture tasarımcısı olarak kariyerine start verdi.2010 senesinde Türkiye’de ve Kıbrıs’ta ödül aldı. Ayrıca “Yılın En İyi Genç Tasarımcısı” ödülünü aldı!

“New York’ta tertip edilen “Face of Fashion” müsabakasında, “Yılın En İyi Genç Tasarımcısı” ödülünü aldı.

KKTC Polis üniforması, logo ve amblemlerini tasarlayan isim oldu.

2014 senesinde Yılın “Moda Tasarımcısı” ödülüne layık görüldü!

Miss Turkey 2014 ve 2015 Minalistlerinin kostümlerini hazırladı. 2014 senesinde Fashion TV Ödülleri’nde ‘Yılın Moda Tasarımcısı’ oldu.

“Yolanthe Cabau, Petra Nemcova ve Victoria Secret gibi dünyaca ünlü isimlerle çalıştı.”

2014 senesinde “rashid” markasını kurdu.

Yakışıklı modacı Raşit Bağzıbağlı, ünlü modacı Tuvana Büyükçınar, oyuncu ve sunucu Şebnem Dönmez ile birlikte Kanal D ekranlarında”Yeni Bir Ben” yarışma programının jüri üyesi olarak ekranlarda yerini almaktadır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.