Ramazan Böçkün kimdir?, nereli, kaç yaşında?

16.01.2022
151
Ramazan Böçkün kimdir?, nereli, kaç yaşında?

Ramazan Böçkün kimdir?, biyografi sitemizde Ramazan Böçkün kimdir? ile alakalı biyografi yazısı hazırladık. Ramazan Böçkün kimdir? kaç yaşında?, Ramazan Böçkün kimdir? memleketi neresi, Ramazan Böçkün kimdir? evi nerede, Ramazan Böçkün kimdir? nereli, Ramazan Böçkün kimdir? instagram, Ramazan Böçkün kimdir? ile alakalı her detay yazımızda..

Ramazan Böçkün kimdir? Biyografi

Gerçek adı: Ramazan Böçkün
Doğum tarihi: 1 Ocak 1977
Doğum yeri: Diyarbakır
Boy: Bilinmiyor
Kilo: Bilinmiyor
Burcu: Bilinmiyor
Eğitim: Bilinmiyor
İlişkisi: Bilinmiyor
Meslek: Bilinmiyor
İnstagram hesabı için tıklayın

Ramazan Böçkün nereli? Kaç yaşında?

Ramazan Böçkün kimdir, nereli, kaç yaşında? Mesleği, ne iş yapar? Diyarbakırlı Ramazan hoca kimdir? Diyarbakırlı Ramazan hoca evli mi, kiminle evlendi, eşi, çocuğu  var mı? Neden tımarhaneye yatırıldı? Diyarbakırlı Ramazan hoca ne mezunu, youtube, twitter hesabı, vidoeları, yaşamı ve biyografi detayları kim kimdir bölümümüzde sizlerle birlikte olacak.

Ramazan Böçkün yaşamı ve biyografisi

Ramazan Böçkün, Diyarbakır halkı içinde ilk etapta “Deli” sonrasınd “Filozof Ramazan” ve “Ramazan Hoca” lakabıyla bilinen ve Diyarbakur’ın Sur beldesinde bulunan Ulu Camii’ye gelen yerli ve yabancı turistlere İslamiyeti kendi bilgileri nezdinde anlatması ile tanınmaktadır. Asıl ve gerçek adı Ramazan Böçkün’dür. Ramazan Böçkün Mayıs 2020 tarihinde akıl hastanesine yatırılması ile sosyal platformda gündeme gelmiştir.

Ramazan Bökçün kimdir

Ramazan Böçkün 1 Ocak 1977 senesinde Diyarbakır Sur beldesinde dünyaya gözlerini açtı. Eğitim yaşamına Sur’da başladı. Çocuk yaşlarda İslam dinini, çeşitli dini kitapları okuyup araştırmaya başladı. Araştırdığı bilgileri Kuran’ı Kerim ile mukayese attikten sonra ayetler ışığında Diyarbakır’ın Sur beldesinde bulunan tarihi Ulu Cami’ye gelen vatandaşlara gönüllü olarak anlatan Ramazan Böçkün halk içinde önce “Deli” olarak lanse edildi. 2016 senesinde halkın şikayetleri nedeni ile gözaltına alındı. Diyarbakır 13. Asliye Ceza Mahkemesi’nde davası görülen Ramazan Böçkün Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Psikiyatri Bölümü’ne yatırıldı.

“Deli” sonrasınd “Filozof Ramazan” ve “Ramazan Hoca” lakabıyla bilinen Ramazan Böçkün’ün akıl hastanesine yatırılması bazı kesimler aracılığıyla hasat olmadığı vurgusu yapılarak Ramazan Böçkün’ün serbest kalmasını istemişlerdir.

Sosyal medya aracında kimine göre Diyarbakırlı 43 yaşındaki Ramazan Böçkün İslamiyet’e kendisini adamış bireyler içinde yer alıyor. Çünkü Ramazan Böçkün’ün sosyal platform platformlarında bulunan videoları adeta tıklanma rekorları kırıyor. Ramazan Böçkün 2015 senesinden beri Diyarbakır Ulu Cami’de yerli ve yabancı turistlere İslamiyet’i ücretsiz klavuzluk ederek ifade etmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.