Rahmi Özkan Kimdir Biyografisi ve Hayatı

30.09.2021
603
Rahmi Özkan Kimdir Biyografisi ve Hayatı

Rahmi Özkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı, biyografi bölümünde Rahmi Özkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı biyografisi ile sizlerleyiz. Rahmi Özkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı , kaç yaşında, nereli hemen siz değerli okurlarımıza geniş bir şekilde bahsedelim.. 

Başlıklar

Rahmi Özkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı – Kaç Yaşında – Memleketi Neresi

Rahmi Özkan Kimdir?

Rahmi Özkan Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Tam adı Hüseyin Rahmi Özkan’dır. Rahmi Özkan Şanlı Urfa’lıdır. 1939 senesinde Şanlı Urfa’nın Siverek beldesinde doğmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır. Bir kız, bir de oğlu mevcuttur. Alanında başarılı bir avukattır.

İlk ve orta öğretimini Siverek’te, liseyi de Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde okumuştur. 1958 senesinde ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni elde etmiştir. Fakülte içindeki talebe derneklerindeki sosyal çalışmalarda aktif olarak görev almıştır. Önce Hukuk Fakültesi Talebe Derneği’nde görev almıştır. 1961 senesinde ise o tarihteki fakültelerin en üst teşekkülü olarak anılan Milli Türk Talebe Birliği İstanbul icra konseyi başkanlığına seçilmiştir.

1961 senesinde seçildiği vazifeye başlamış ve 1963 yılına kadar bu görevine devam etmiştir. Bu görevini sürdürirken bunun yanı sıra MTTB’yi temsilen Ankara da devlet ricali ile çeşitli görevlerde bulunmuş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ve Çankaya köşkünde gençlik önderi olarak Türk Gençliğini temsilen çeşitli temaslarda bulunmuştur.

1961 Anayasası’nın halka oylamasından hemen önce dönemin Cumhurbaşkanı olan Orgeneral Cemal Gürsel ile birlikte Rahmi Özkan bir gençlik önderi olarak Türkiye radyolarından, saat 21:50- 22:00 arası yaptığı konuşmasıyla 19 Temmuz 1961 senesinde”anayasaya evet” kampanyasını başlatmıştır.

Rahmi Özkan askerlik görevini 1963 – 1965 senelerı içinde yedek subay olarak yapmıştır. Askerlik bittikten sonra 1966 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki derslerine geri dönmüş ve 1969 yılı Şubat ayında bu üniversiteden mezun olmuştur. 1970 senesinde kendi yerini açarak İstanbul Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Rahmi Özkan kendisini tamamen ceza davalarına vermiştir. Ceza davaları ile alakalı konularda çalışmış ve avukatlık alanında en üst düzeylerde kendini ispatlamıştır. Ceza davalarıyla alakalı bu alandaki yaptığı çalışmalar başarılı olmuş ve bu başarılı çalışmalarıyla adından çok fazla söz ettirmiştir.

Rahmi Özkan Televizyon Programları

Avukat Rahmi Özkan ilk kez Serap Ezgü’nün sunduğu televizyon programında danışman olarak görev yapmıştı. Daha sonra ise Müge Anlı’nın sunduğu Tatlı Sert adındaki televizyon programında görev yapmaya başlamıştır. Bu programda Psikiyatr Arif Verimli ile birlikte danışman avukat olarak üstün görüşlerini bildirmektedir.


 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.